مشاوره ایرانیان خارج از کشور

دکتر مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مشاوره یک نوع تخصص در رشته روانشناسی است که عبارت است از مراحلی مثل تحقیق و فعالیت کاربردی در حوزه‌های گسترده و همچنین شامل روندهای مشاوره و نتیجه‌گیری، پیشگیری و سلامت، نظارت و آموزش، پیشرفت و مشاوره روانشناسی شغلی می‌باشد. اینجاست که به نقش مهم مشاوره تخصصی برای کاهش این فشارها و مشکلات پی می‌بریم. مراکز مختلفی در زمینه‌ی مشاوره ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین و غیر حضوری فعالیت می‌کنند. ایرانیان خارج از کشور میتوانند با دکتر مهسا کاشفی زاده برای مشاوره خارج از کشور تماس بگیریند، در این مطلب در مورد اهمیت این مبحث در مورد مشاوره ایرانیان خارج از کشور صحبت می‌کنیم.

در ابتدا باید بگوییم که مشاوره نقش مهمی در زندگی اجتماعی افراد دارد. مشکلات عاطفی و فشارهای روحی و روانی ناشی از درگیر شدن در معضلات مختلف رفاهی، شغلی و اقتصادی همچنان در حال افزایش است، به خصوص در صورت مهاجرت به یک کشور بیگانه، به دلیل فشارهای روحی که بر شخص و خانواده‌ی او وارد می‌شود، اهمیت زیادی برای این افراد پیدا می‌کند.

فواید مراجعه به مشاوره روانشناسی برای ایرانیان خارج از کشور

فواید مراجعه به مشاوره روانشناسی برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره روانشناسی ایرانیان خارج از کشور می‌تواند برای حل موضوعات و مشکلات شخصی افراد مثل از دست دادن شغل، از دست دادن یک عزیز یا طلاق سودمند واقع شود. این مشکلات می‌تواند منجر به رنجش خاطر و استرس هر کسی شود. مشاور می‌تواند به فرد کمک کند تا قدرت و جسارت پیدا کرده و روی پاهای خود بایستد تا بتواند مشکلات خود را حل و فصل نماید.

یک مشاور ایرانی برای ایرانیان خارج از کشور میتواند به فرد کمک می‌کند تا گذشته‌های تلخ خود را رها کرده و یک زندگی جدید را آغاز کند بدون اینکه احساس گناه یا شرمندگی داشته باشد. ممکن است مشاوره فردی بتواند به یک فرد معتاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی کمک کند تا مواد و نوشیدنی مضر را ترک کرده و زندگی خود را به شکلی دیگر ادامه دهد. او می‌تواند شخص را راهنمایی کند تا از یک فرد معتاد به یک فرد مفید برای جامعه و خانواده و خودش تبدیل شود و این گذار دشوار را به خوبی پشت سر بگذارد. در کل، مشاوره خانواده و فردی فرصت‌ها و موقعیت‌های فوق‌العاده‌ای را برای کمک به دیگران در جهتِ داشتن یک زندگی سالم، نرمال و شاد فراهم می‌آورد.

مشاوره تلفنی برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره تلفنی برای ایرانیان خارج از کشور

یک فرد ایرانی زمانی که به کشور دیگری مهاجرت میکند، با چالش‌های زیادی برای آغاز و مدیریت یک زندگی جدید و آسوده در خارج از کشور روبرو می‌شود. این مشکل به ویژه در میان جوان‌ترها که تازه اقدام به شروع زندگی حرفه‌ای خود کرده‌اند، به وفور مشاهده می‌شود. به دلیل این که جوانان خام و بی‌تجربه هستند، در نتیجه باید تقلا کنند تا در یک محیط جدید و ناآشنا و در میان افراد غریبه و ناشناس به تنهایی روی پای خود بایستند و بقا پیدا کنند.

با توجه به مزایایی که مشاوره آنلاین (تماس تلفنی) نسبت به مشاوره حضوری برای ایرانیان مقیم خارج از کشور دارد و همچنین با وجود درخواست بسیاری از مخاطبین برای مشاوره آنلاین، بستر مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین به خوبی فراهم شده است.

از آنجایی که هزینه‌های مشاوره و روان‌درمانی (تراپی) در کشورهای خارجی بسیار بالا است و همچنین مشاور به زبان مادری موجود نیست (که یکی از مهمترین و اصلی‌ترین معیارهای انتخاب مشاور و روانشناس می‌باشد)، ایرانیان مقیم خارج از کشور به راحتی می‌توانند بیشترین بهره را از مشاوره روانشناسی آنلاین و غیر حضوری ببرند.

چرا خدمات مشاوره تلفنی خارج از کشور؟

چرا خدمات مشاوره تلفنی خارج از کشور؟

برخی از دلایل و مزایای استفاده از مشاوره تلفنی و آنلاین عبارتند از:

1. امکان مشاوره به زبان مادری

دریافت مشاوره تلفنی از روانشناس برای مهاجران به زبانی غیر از زبان مادری آنها بسیار دشوار بوده و کارآیی اندکی دارد. اما با توجه به رابطه‌ی عمیق بین زبان و فرهنگ، مشاوره به زبان مادری بسیار کارآمدتر خواهد بود. در نتیجه ایرانیان مقیم خارج به راحتی می‌توانند با یک مشاور هم‌زبان به صورت تلفنی صحبت کنند و مشاوره بگیرند.

2. امکان مشاوره با یک روانشناس با فرهنگ مشترک

در علم روانشناسی، رسیدن به یک درک متقابل بین روانشناس و مراجعه کننده نتیجه‌ی مطلوبی را در پی دارد. داشتن یک فرهنگ مشترک باعث می‌شود این درک متقابل عمیق‌تر شود و نتیجه‌بخش باشد.

3. امکان مشاوره با روانشناسانِ به نام ایرانی

در حال حاضر بر کسی پوشیده نیست که کیفیت کار روانشناسان ایرانی در داخل کشور در برخی موارد بهتر از روانشناسان ایرانی دیگر در کشورهای دیگر است و روانشناسان باسابقه و مجرب در حوزه روانشناسی تلاش می‌کنند تا به فرد در هر کجای دنیا کمک کرده و مشکل وی را حل نمایند.

4. هزینه کمتر در مقایسه با مشاوره حضوری

هزینه مشاوره روانشناسی حضوری در کشورهایی دیگر مثل آمریکا یا کانادا جلسه‌ای بین 70 تا 150 دلار است اما با مشاوره تلفنی با روانشناس ایرانی خارج از کشور متخصص فقط با پرداخت مبلغ 100 تا 150 هزار تومان (قیمت با توجه به خدمات روانشناس متغیر است) در هر جلسه می‌توانید مشاوره دریافت کنید.

5. حل مشکل دسترسی به روانشناسان

با وجود اینکه تعدادی از روانشناسان ایرانی در کشورهای دیگر مشغول به کار هستند، اما هنوز تعداد روانشناسان مقیم در این کشورها به اندازه‌ای نیست که نیازها را برطرف کند و در نتیجه ممکن است در پیدا کردن یک روانشناس خوب برای مراجعه حضوری مشکل پیدا کنید. این در حالی است که با توسعه‌ی تکنولوژی می‌توانید این مشاوره را به صورت آنلاین دریافت کنید.

6. عدم صرف وقت برای رفت ‌و آمد

در مشاوره آنلاین هیچ نیازی به ملاقات حضوری برای دریافت وقت و هماهنگی جلسه مشاوره ندارید و می‌توانید در هر جایی که هستید، چه در منزل و چه در محل کار خود این خدمات را به راحتی دریافت کنید.

مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور

به لطف پیشرفت فناوری، در حال حاضر می‌توانید به راحتی از طریق مشاوره روانشناسی تلفنی در کشورهای دیگر خدمات روانشناسی را از ایران دریافت کنید. می‌توان جلسات مشاوره آنلاین را از طریق اسکایپ، واتس اپ، تلگرام، اینستاگرام یا بسترهای آنلاین دیگر برگزار کرد و درمان آنلاین می‌تواند به اندازه‌ی درمان حضوری با یک روانشناس متخصص تأثیرگذار باشد. یافتن یک مشاور مسلط و حرفه‌ای از مرکز مشاوره‌ای که بهترین خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور ارائه دهد می‌تواند بسیار مشکل باشد. به ویژه بار اولی باشد که به روان درمانگر مراجعه می‌کنید.

آیا مشاوره آنلاین به اندازه مشاوره حضوری اثربخشی دارد؟

مزایا مشاوره آنلاین برای ایرانیان خارج از ایران

سایت‌ها و برنامه‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید از آنها مشاوره آنلاین ایرانیان خارج از کشور دریافت کنید و در این زمینه فعالیت می‌کنند. آنها معمولاً این امکان را به شما می‌دهند تا به آسانی یک برنامه مداوم از جلسات آنلاین مشاوره تهیه کنید و برخی دیگر دارای امکان برقرلری ارتباطات نامحدود از طریق تماس تلفنی، ایمیل یا واتس اپ هستند.
امروزه که همه چیز اینترنتی و آنلاین شده است، افراد زیادی از این ایده که در منزل خود نشسته و خدمات مشاوره را به طور مجازی و آنلاین دریافت کنند استقبال می‌کنند.

درمان آنلاین نسبت به درمان حضوری مزایایی دارد که به شرح زیر می‌باشد:

  • برای کسانی که در مناطق دور افتاده زندگی می‌کنند یا کسانی که فاقد امکانات حمل و نقل هستند گزینه مناسبی است.
  • بسیاری از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مشاوره آنلاین کاربرها را قادر می‌سازند تا یک نام مستعار را برای خود انتخاب کنند. این امر برای افرادی که دوست ندارند هویت اصلی‌شان در جلسه درمان فاش شود بسیار مناسب است.
  • هزینه‌ی جلسات مشاوره آنلاین معمولآً کمتر از جلسات مشاوره حضوری است.
  • جلسات مشاوره آنلاین از زمانبندی متنوع‌تری برخوردار است.
  • دیگر هیچ اتاق انتظار و معطلی برای شروع جلسه مشاوره در این نوع درمان‌ها وجود ندارد.
  • صحبت از مسائل شخصی برای بعضی‌ها در فضای مجازی و آنلاین آسانتر است تا حضوری.
  • این نوع درمان‌ها برای افرادی که دچار مشکل اضطراب، به ویژه اضطراب اجتماعی، هستند بهتر است.