روانشناس ایرانی در استرالیا

اگر شما در کشوری غیر از ایران مانند استرالیا زندگی می‌کنید و می‌خواهید به یک روانشناس ایرانی در استرالیا مراجعه کنید، روانشناسان ایرانی بسیاری در استرالیا هستند و آماده‌اند تا بهترین خدمات مشاوره و روان درمانی را برای ایرانیان ارائه کنند که در این راستا، این مقاله می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

پیشرفت‌‌ها در علوم زیست ‌پزشکی و رفتاری راه را برای ادغام عملکرد پزشکی به سمت رویکرد زیست‌ روانی و اجتماعی هموار کرده است. روانشناسی به عنوان یک رشته بهداشت رفتاری و روانی، نقش عمده ای در درک مفهوم سلامت و بیماری‌های روانی ایفا می کند. روانشناسی علم مطالعه رفتار انسان است که افراد زیادی را به خود جذب کرده که علاقه مند به عملکرد مغز، حافظه، یادگیری، رشد انسانی و فرآیندهای تعیین کننده نحوه تفکر، احساس، رفتار و واکنش افراد هستند.

چگونه از یک روانشناس ایرانی در سیدنی وقت مشاوره بگیریم؟ مهاجرت به عنوان پدیدهای جهانی از گذشته تا به امروز وجود داشته است. افراد به دلایل مختلفی از کشوری به کشور دیگر مهاجرت میکنند، اما هدف یا دلیل اصلی تغییر محل سکونت بهبود شرایط زندگی یا افزایش رفاه اجتماعی است. مهاجرت یک پدیده اجتماعی است که بر زندگی انسان و محیط اطراف تاثیر میگذارد. کشور استرالیا یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت است، این کشور با دارا بودن امکانات اقتصادی و رفاهی بسیار بالا هر ساله مهاجران زیادی را برای کار یا تحصیل به خود جذب میکند. اما در بسیاری از مواقع عدم آمادگی برای دوری از خانواده، مشکلات در سازگاری با محیط جدید، پیچیدگی سیستم کشور جدید، مشکلات زبانی، تفاوتهای فرهنگی و تجربیات نامطلوب باعث ایجاد مشکلات عمدهای در مهاجران میشود که برای رفع این مشکلات باید با یک روانشناس ایرانی در سیدنی استرالیا و یا یکروانشناس فارسی زبان به صورت آنلاین در ارتباط باشند

روانشناس ایرانی در استرالیا

برای مشاوره خانواده آنلاین و تلفنی با دکتر مهسا کاشفی زاده میتوانید با شماره تماس 09121433438 از طریق واتساپ در تماس باشید. 

روانشناسی به عنوان علم رفتار و فرایندهای ذهنی بر آموزش و دانش در مورد جنبه هایی مانند، رشد در طول عمر، یادگیری، انگیزه‌ها، تجربیات، عواطف، شناخت، رفتار و نگرش های اجتماعی، شخصیت و… تأکید دارد. علاوه بر این، روانشناسی در تلاش است تا بفهمد چگونه عوامل بیولوژیکی، رفتاری و اجتماعی بر سلامت روان و بیماری افراد تأثیر می‌گذارند. روانشناسان از آخرین تحقیقات در مورد عوامل مؤثر بر این فرآیندها استفاده می کنند. آنها روش هایی را برای بهبود عملکرد، رسیدگی به بیماری های روانی و کمک به مردم برای داشتن زندگی شادتر و سالم تر ابداع و آزمایش، کرده‌اند. در واقع روانشناسی یک حرفه گسترده است و تقریباً در حوزه ای که می تواند در آن اعمال شود، بی رقیب است.

روانشناسان مشکلات روانی و اختلالات رفتاری ناشی از سلامت جسمی و روانی را ارزیابی، تشخیص و درمان می کنند. علاوه بر این، نقش مهمی در ارتقای رفتار سالم، پیشگیری از بیماری ها و بهبود کیفیت زندگی افراد دارند. پیدا کردن یک روانشناس خوب در کشوری که زندگی می‌کنید ممکن است سخت و زمان‌بر باشد، اما وجود روانشناس ایرانی در استرالیا و یا سایر کشور‌های دیگر، این امکان را به شما می‌دهد که یک روانشناس خوب و ایرانی برا خود پیدا کنید. در ا‌دامه این مقاله، ویژگی‌های یک روانشناس خوب، مزایای مراجعه به روانشناس و زمانی که باید به روانشناس مراجعه کنیم را به اختصار توضیح داده‌ایم.

چه زمانی به روانشناس ایرانی در استرالیا، سیدنی و ملبورن نیاز داریم؟

چه زمانی به روانشناس ایرانی در سوئد نیاز داریم؟

بیشتر ایرانیانی که کشور را به مقصد استرالیا و یا سایر کشورها برای تحصیل، کار و یا امنیت رفاهی و اجتماعی ترک میکنند،  به دلیل آسیبهای ناشی از تجربیات خود در بازگشت به خانه و روند مهاجرت، با مشکلات روانی متعددی مواجه میشوند. استرس، تغییرات اجتماعی قابل توجه در کشور مقصد، جدا شدن از سرزمینی که در آن بزرگ شدهاند، تفاوت فرهنگی، مشکلات فردی از قبیل افسردگی و اضطراب و .. از جمله مشکلات بعد از مهاجرت هستند که به احتمال زیاد بیشتر افراد با آنها درگیر میشوند. مهاجران ایرانی در مواجهه با تفاوتهای اجتماعی و فرهنگی در محیط جدید خود، با مشکلات روانی اجتماعی فزایندهای مواجه می شوند. اگر محیط جدیدی که در آن  قرار میگیرند مشابه فرهنگ خودشان باشد، مشکلات کمتری را تجربه میکنند، در غیر این صورت به احتمال زیاد مشکلات بیشتری در جامعه استرالیایی خواهند داشت که  برای این منظور میتوانند به یک روانشناس ایرانی در سیدنی  مراجعه کرده و وقت مشاوره خود را تنظیم کنند

بهترین روانشناس ایرانی در استرالیا، ملبورن و سیدنی چه کسی است؟

بهترین روانشناس ایرانی در استرالیا

روانشناس کسی است که ذهن و رفتار انسان را مطالعه می کند. یک روان درمانگر و مشاور خوب کسی است که در زمینه روان درمانی و روان پویشی آموزش دیده و تبحر خاصی در این زمینه دارد. همچنین یک روانشناس خوب کسی است که از انواع روش های درمانی متناسب با شخصیت و نیازهای مراجعه کننده استفاده می کند و محیطی گرم، توجه و احترام را برای مراجعه کنندگان و درمانجویان فراهم می کند.

بهترین روانشناس‌ها کسانی هستند که با مراجعه‌ کنندگانشان همکاری می کنند تا یک رابطه قابل اعتماد ایجاد کنند که در آن آنها قادر به کشف، توسعه خودآگاهی عمیق تر مراجعه کننده و درمان بیماری‌ها و اختلالات آن‌ها باشند.

روانشناس‌های خوب قادر هستند در هر جای دنیا که باشند، درمان‌های کوتاه ‌مدت و یا طولانی در رابطه با طیف گسترده‌‌ای از دردهای روحی و روانی از جمله مشکلات رابطه، آسیب‌‌های روانی و سوء استفاده در اوایل کودکی، افسردگی، اضطراب، مهاجرت یا فرهنگ‌پذیری و یا رشد شخصی عمومی که مراجعه‌ کننده با آن‌ها روبرو است، ارائه دهند و به درمانجو کمک کنند تا زندگی بهتر و تسلط بالاتری بر رفتار خود داشته باشند.

مزایای مشاوره با روانشناس ایرانی در استرالیا چیست؟

مزایای مشاوره با روانشناس ایرانی در استرالیا

سلامت روانی فواید زیادی در زندگی افراد دارد و چگونگی تحقق آن می تواند از طریق فرآیند مشاوره و روان‌ درمانی حاصل شود. اثربخشی روان درمانی و سایر اشکال مشاوره سال‌ها توسط پژوهشگران مورد بحث بوده و همگی آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که مراجعه و مشاوره به یک روانشناس می‌تواند باعث افزایش سلامت روان انسان‌ها و کنترل بیشتر بر روی افکار و رفتار آدمی شود.
روانشناسان و مشاوران از نظریه و تحقیقات روانشناختی و روان درمانی برای درمان اکثر بیماران مبتلا به اختلالات روانی استفاده می کنند. آنها برای کاهش پریشانی روانی و ارتقای سلامت روان افراد،

روش‌های درمانی متنوعی را به کار می‌گیرند.

مراجعه به یک روانشناس و مشاور می‌تواند شما را در زمینه‌ی افزایش سلامت روان، اعتماد به نفس و درمان و کاهش اختلالات مغزی و روانی یاری کند.در واقع روان درمانی به افراد کمک می کند تا با خود واقعی‌شان در تماس باشند. یک روانشناس خوب فضای امن و دلسوزانه ای را برای مراجع فراهم می کند تا به او اجازه دهد که خودش باشد و آزادانه و بدون قضاوت شدن، راجع به مشکلات خود حرف بزند و از روانشناس کمک بگیرد. وجود یک روانشناس همزبان و هم فرهنگ با مراجعه کننده می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری بر فرد داشته باشد و مراجعه کننده را ترغیب کند تا به روانشناس مراجعه کرده و مشکلات خود را در زمینه‌های مختلف با او، به اشتراک بگذارد. روانشناس ایرانی در کانادا یا سایر کشورها، اعم از آمریکا، آماده خدمت‌ رسانی به هموطنان و هم‌زبانان خود به بهترین شکل است.

روانشناس ایرانی در سیدنی و ملبورن چه کمکی می کند؟ 

انواع مشاوره از روانشناس ایرانی در سوئد

یکی از مشکلاتی که ایرانیان پس از مهاجرت با آن مواجه هستند، عدم تسلط به زبان کشور مقصد و در نتیجه کاهش ارتباطات اجتماعی است. در تجربه پس از مهاجرت، تسلط زبان بر جامعه جدیدی که افراد در آن زندگی میکنند، نقش اساسی در یکپارچگی فرهنگی آنها دارد. زبان در واقع دری است که به فرهنگ دیگری منتهی میشود. علاوه بر یادگیری زبان، توانایی استفاده موثر از زبان در محیطهای اجتماعی، فرد را به جامعه نزدیک میکند. ناتوانی در سازگاری با فرهنگ و زبان جامعه میزبان در حالی که فرد از محیط آشنای خود جدا میشود، میتواند منجر به احساس طرد شدن، غم غربت، بیگانگی و ناراحتی ناشی از عدم استقلال در زندگی خود شود. علاوه بر این، از دست دادن موقعیت شغلی و اجتماعی پس از مهاجرت باعث ایجاد احساس بیارزشی و ناامیدی و افسردگی پس از مهاجرت میشود. مهاجرانی که مجبورند بستگان خود را به مقصد استرالیا ترک کنند یا عزیزانشان را از دست دادهاند، تنها به این دلیل که زنده ماندهاند، احساس گناه میکنند. این در روانشناسی گناه بازمانده نامیده میشوداین احساس میتواند مانع پیشرفت مهاجران در سازگاری با کشور جدید و اقداماتی که برای بهبود کیفیت زندگی خود انجام میدهند، شود. برای رفع این مشکلات و کاهش بار روانی ناشی از مهاجرت، مراجعه به یک روانشناس ایرانی در ملبورن و یا شهرهای دیگر استرالیا ضروری است. مراجعه به یک روانشناس ایرانی پس از مهاجرت، در حوزههای مختلف از جمله مشاوره قبل از ازواج، مشاوره خانوادگی و مشاوره کودک و نوجوان و مشاوره فردی میتواند در کاهش بار روانی مشکلات ناشی از مهاجرت مانند دوری از خانواده و یا فرزندان و تربیت فرزندان در جامعه جدید نقش بسیار مهمی داشته باشد. مشاوره آنلاین و یا حضوری با یک روانشناس ایرانی در سیدنی میتواند به شما کمک کند تا با یک متخصص به زبان فارسی به راحتی ارتباط بگیرید و مشکلات جامعه جدید خود را با او مطرح کنید و برای رفع نشانههای اضطراب و افسردگی خود پس از مهاجرت، قدم مثبتی بردارید.

مزایای مشاوره آنلاین با روانشناس ایرانی در استرالیا، سیدنی و ملبورن

مزایای مشاوره آنلاین با روانشناس ایرانی در سوئد

ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانی و عاطفی در روند مهاجرت و یا ترس از مهاجرت، و کمک به افراد برای غلبه بر چالشها و بهبود کیفیت زندگیشان بسیار ارزشمند است و توسط متخصصان روانشناسی انجام میشود. مشاوره روانشناسی در اصل رابطه کاری بین متخصص سلامت روان و مراجعه کننده است که به مهاجران کمک میکند حس بهتری داشته باشد و با مشکلات پس از مهاجرت راحتتر روبرو شوند. تفاوتهای فرهنگی که در جامعه مقصد و یا کشور میزبان وجود دارد، باعث مشکلات بسیاری در مهاجران میشود و احساس تنهایی و افسردگی پس از مهاجرت را تشدید میکند. در اینگونه مواقع نقش روانشناس بیش از پیش اهمیت پیدا میکند. متخصصان روانشناسی در طول درمان دیدگاههای جدیدی را به مراجعان ارائه میدهند که با استفاده از آنها میتوانند در جامعه جدید راحتتر پذیرفته شوند.

مشاوره با یک روانشناس ایرانی در استرالیا به شما کمک میکند که راحتتر احساسات خود را بیان کنید و مشکلات حل نشده دوران کودکی خود را بازگو کنید و یا اگر قبل از ازدواج در جامعه جدید به مشاوره نیاز داشته باشید، شما را راهنمایی کند. تربیت فرزندان در جامعه جدید، مشکلات ورود به رابطه و مشاوره فردی و خانوادگی نیر از دیگر زمینههایی است که یک روانشناس ایرانی در استرالیا میتواند به شما کمک کند

آیا مشاوره تلفنی و واتساپی با روانشناس ایرانی در سیدنی و ملبورن نتیجه بخش است؟

آیا مشاوره تلفنی و واتساپی با روانشناس ایرانی در سیدنی و ملبورن نتیجه بخش است؟

خدمات مشاوره و روان درمانی که توسط روانشناسان ارائه می‌شود به افراد، زوج ها و خانواده ها از جمله کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا مسیر زندگی خود را هموارتر کنند و راحت‌تر با مشکلات خود دست و پنجه نرم کنند و همچنین کنترل و تسلط بیشتری بر روی اعمال و رفتار خود داشته باشند.

خدمات روان درمانی آنلاین و مشاوه‌های تلفنی برای کمک به افراد 18 سال به بالا در زمینه‌های روانشناختی مختلف از جمله افسردگی، اضطراب، استرس، مسائل مربوط به مهاجرت، مسائل زنان، مسائل مربوط به بزرگسالان، مسائل هویتی، مسائل مربوط به تعادل کار و زندگی، مسائل مربوط به والدین در رابطه با نوزادان، توسط بیشتر روان درمانگران و روانشناسان ارائه می‌شود که اغلب کارساز است و موثر واقع می‌شود.

همچنین مشاوره‌های تلفنی و واتساپی برای کسانی که مشکل رفت ‌و آمد دارند، روش مناسبی است تا از این طریق بتوانند مشکلات خود را با روانشناس و یا مشاور مطرح کنند و از او کمک بگیرند که با توجه به نظرسنجی‌ها و تحقیقات انجام شده، این روش موثر و نتیجه بخش واقع شده است.

بسیاری از افرادی که در کشور‌هایی غیر از ایران زندگی می‌کنند و با برخی مشکلات از قبیل برخی اختلالات روانی، اضطراب، فوبیا و هراس‌ها، اضطراب‌های اجتماعی و ناتوانی در آمیخته شدن با فرهنگ کشور‌های دیگر روبرو هستند، وجود یک روانشناس و مشاور را در زندگی خود احساس می‌کنند

که برای این منظور می‌توانند با روانشناسانی که در خارج از ایران هستند و در شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن زندگی می‌کنند مراجعه کنند. در صورت عدم دسترسی حضوری به یک روانشناس ایرانی در استرالیا در حوزه روانشناس بالینی، مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده، این افراد می‌توانند به صورت تلفنی و یا آنلاین با روانشناسان ایرانی در خارج از کشور ارتباط برقرار کنند و مشکل خود را مطرح کرده و از آن‌ها کمک بگیرند.

علل مراجعه به روانشناس در استرالیا چه چیزهایی هستند؟

علل مراجعه به روانشناس در استرالیا

روان درمانی، مشاوره، گفتار درمانی یا مراجعه به یک روانشناس، می تواند برای افرادی که با مشکلات عاطفی، چالش های زندگی و اختلال‌های رفتاری و سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، مفید باشد.

تحقیقات نشان می دهد که مزایای روان درمانی بیشتر از دارو به تنهایی دوام می آورد. دارو می‌‌تواند برخی از علائم بیماری‌‌های روانی را کاهش دهد، اما روان درمان به افراد مهارت‌‌هایی را می‌آموزد تا علائم بیماری و مشکلات را به تنهایی برطرف کنند.

تحقیقات و آمارها نشان می‌دهد که امروزه علت مراجعه بیشتر افراد به روانشناس مشکلات و بیماری‌های روانشناختی است که در کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، بیشتر به چشم میخورد که به این منظور چندین روانشناس ایرانی در استرالیا وجود دارد که ساکنان ایرانی این کشور می‌توانند از آنها در زمینه‌های مختلف کمک بگیرند.

اختلالات عمده‌ای که بیشتر افراد از آنها رنج می‌برند و برای درمان آن‌ها به روانشناس مراجعه می‌کنند به صورت زیر است؛

  • افسردگی عمده و یا اساسی
  • هیپومانیا ‌و اختلالات دو قطبی
  • اختلالات تروما پس ازسانحه که اغلب با صحنه‌های قتل، جنگ و تجاوز همراه است
  • اختلالات سلوک و نافرمانی که بیشتر در کودکان و نوجوانان شایع است
  • هراس‌ها و فوبی‌ها
  • مشاوره ازدواج
  • مدیریت خشم
  • اختلالات اضطرابی که اضطراب اجتماعی و اضطراب فراگیر شایع‌ترین آنها است
  • اختلالات تغذیه و خوردن
  • اختلالات عملکرد جنسی

و همچنین مشکلات مربوط به خانواده و عدم اعتماد به نفس و دوری گزینی از افراد حوزه‌های جدید مشاوره نسبت به سال‌های گذشته با استفاده از فناوری رشد کرده است و ایجاد مشاوره آنلاین و تلفنی از جمله خدماتی است که دسترسی فوری به افرا‌د ارائه می دهد، تا آسان‌تر و سریع‌تر با روانشناسان ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها در زمینه‌های مختلف، کمک بگیرند. مشاوران و روان‌درمانگران ایرانی در هر نقطه از جهان آما‌ده هستند که خدمات روانشناسی را به درمانجویان ارائه دهند.

همه ما استرس، اضطراب، نوسانات خلقی و سایر اشکال ناراحتی عاطفی را در نقطه‌ای از زندگی خود تجربه می کنیم که ممکن است این عوامل به دلیل یک شکست عاطفی، طرد شدن، مسائل مالی، روابط، ضرر شخصی یا ژنتیکی و یا بیماری‌های روانی باشد. بیشتر اوقات، ما می توانیم در نهایت به عقب برگردیم و بسیاری از این مشکلات را خودمان حل کنیم. اما گاهی اوقات ممکن است برای انجام این کار به کمک نیاز داشته باشیم. در اینجا است که اهمیت نقش روانشناس و مشاور را در زندگی درک می‌کنیم.

روانشناسان مشکلات روانی و اختلالات رفتاری ناشی از سلامت جسمی و روانی را ارزیابی، تشخیص و درمان می کنند و علاوه بر این، نقش مهمی در ارتقای رفتار سالم، پیشگیری از بیماری ها و بهبود کیفیت زندگی افراد دارند. امروزه خدمات مشاوره و روان درمانی برای تمام افراد در جامعه با هزینه‌های بسیار کمتر فراهم است تا همه افراد بتوانند از این خدمات استفاده کنند. همچنین خدمات مشاوره برای ایرانیان خارج از ایران نیز فراهم است تا بتوانند در هر جا که هستند به صورت آنلاین و یا تلفنی با روانشناسان کشور ارتباط بگیرند.

هزینه روانشناس ایرانی در استرالیا، سیدنی و ملبورن

هزینه روانشناس ایرانی در استرالیا و سوئد و ملبورن

مهاجرت به کشور جدید ممکن است یک روند خوشایند برای ورود به یک زندگی جدید با امکانات رفاهی و اجتماعی باکیفیت باشد، اما برای بسیاری از افراد مهاجرت و سازگاری با زندگی جدید با مشکلات عاطفی همراه است که میتواند منجر به تنهایی، افسردگی، اضطراب، عصبانیت، اختلالات خواب و سایر اختلالات روانی دیگر شود. به غیر از مشکلات سلامت روان، مهاجران ممکن است مشکلات  شغلی، مشکلات روابطی و فردی را داشته باشند که در اینصورت باید با دریافت وقت مشاوره از یک مشاور فارسی زبان و ایرانی و مشاوره روانشناسی آنلاین خارج از کشور نسبت به اولین جلسه تراپی خود اقدام کنند

هزینههای مربوط به جلسات مشاوره و روان درمانی در کشور استرالیا و شهرهای آن بسیار گران است و بسیاری از افرادی که به تازگی به این کشور مهاجرت کردهاند، توانایی پرداخت هزینههای سنگین مشاوره را ندارند، به علاوه مسیر رفت و آمد و رزرو وقت مشاوره از دیگر چالشهایی است که برای ویزیت یک روانشناس در ملبورن، سیدنی و سایر شهرهای استرالیا وجود داردتفاوت فرهنگی در مشاوران خارجی و هم زبان نبودن مشاور یکی دیگر از مشکلاتی است که مهاجران ایرانی با آن مواجه هستند. برای این منظور و کاهش چالشها و مشکلات ناشی از خدمات مشاوره و روان درمانی، شما میتوانید به راحتی با یک روانشناس متخصص فارسی زبان ارتباط برقرار کنید و از او در زمینههای مختلف راهنمایی بخواهید. هزینههای مربوط به جلسات روان درمانی و مشاوره با یک روانشناس ایرانی بسیار کم و مقرون به صرفه است و شما به آسانی میتوانید به صورت اینترنتی و یا آنلاین جلسات مشاوره خود را تنظیم کنید.

سوالات متداول

۱. مشاوره با روانشناس ایرانی در استرالیا در چه زمینههایی انجام میشود؟

جلسات مشاوره با مهاجران ایرانی ساکن استرالیا در زمینههای مختلف فردی، خانوادگی، مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره کودک و نوجوان انجام میشود.

۲تنظیم جلسات مشاوره و روان درمانی با روانشناسان ایرانی چگونه انجام میشود؟

شما برای تنظیم وقت مشاوره خود با روانشناسان فارسی زبان میتوانید به صورت تلفنی و یا آنلاین در هر ساعت از شبانه روز اقدام کنید.

۳. چرا برای جلسات مشاوره، روانشناسان ایرانی را انتخاب کنیم؟

یکی از مهمترین دلایلی که باید در روند مهاجرت  مشاوران و روانشناسان ایرانی را انتخاب کنید، مشترک بودن زبان و فرهنگ است. این کار حس همدلانه بین مشاور و مراجع را تقویت کرده و بازدهی جلسات مشاوره را افزایش میدهد