روانشناس ایرانی در استرالیا

اگر شما در کشوری غیر از ایران مانند استرالیا زندگی می‌کنید و می‌خواهید به یک روانشناس ایرانی در استرالیا مراجعه کنید، روانشناسان ایرانی بسیاری در استرالیا هستند و آماده‌اند تا بهترین خدمات مشاوره و روان درمانی را برای ایرانیان ارائه کنند که در این راستا، این مقاله می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

پیشرفت‌‌ها در علوم زیست ‌پزشکی و رفتاری راه را برای ادغام عملکرد پزشکی به سمت رویکرد زیست‌ روانی و اجتماعی هموار کرده است. روانشناسی به عنوان یک رشته بهداشت رفتاری و روانی، نقش عمده ای در درک مفهوم سلامت و بیماری‌های روانی ایفا می کند. روانشناسی علم مطالعه رفتار انسان است که افراد زیادی را به خود جذب کرده که علاقه مند به عملکرد مغز، حافظه، یادگیری، رشد انسانی و فرآیندهای تعیین کننده نحوه تفکر، احساس، رفتار و واکنش افراد هستند.

روانشناس ایرانی در استرالیا

برای مشاوره خانواده آنلاین و تلفنی با دکتر مهسا کاشفی زاده میتوانید با شماره تماس 09121433438 از طریق واتساپ در تماس باشید. 

روانشناسی به عنوان علم رفتار و فرایندهای ذهنی بر آموزش و دانش در مورد جنبه هایی مانند، رشد در طول عمر، یادگیری، انگیزه‌ها، تجربیات، عواطف، شناخت، رفتار و نگرش های اجتماعی، شخصیت و… تأکید دارد. علاوه بر این، روانشناسی در تلاش است تا بفهمد چگونه عوامل بیولوژیکی، رفتاری و اجتماعی بر سلامت روان و بیماری افراد تأثیر می‌گذارند. روانشناسان از آخرین تحقیقات در مورد عوامل مؤثر بر این فرآیندها استفاده می کنند. آنها روش هایی را برای بهبود عملکرد، رسیدگی به بیماری های روانی و کمک به مردم برای داشتن زندگی شادتر و سالم تر ابداع و آزمایش، کرده‌اند. در واقع روانشناسی یک حرفه گسترده است و تقریباً در حوزه ای که می تواند در آن اعمال شود، بی رقیب است.

روانشناسان مشکلات روانی و اختلالات رفتاری ناشی از سلامت جسمی و روانی را ارزیابی، تشخیص و درمان می کنند. علاوه بر این، نقش مهمی در ارتقای رفتار سالم، پیشگیری از بیماری ها و بهبود کیفیت زندگی افراد دارند. پیدا کردن یک روانشناس خوب در کشوری که زندگی می‌کنید ممکن است سخت و زمان‌بر باشد، اما وجود روانشناس ایرانی در استرالیا و یا سایر کشور‌های دیگر، این امکان را به شما می‌دهد که یک روانشناس خوب و ایرانی برا خود پیدا کنید.

در ا‌دامه این مقاله، ویژگی‌های یک روانشناس خوب، مزایای مراجعه به روانشناس و زمانی که باید به روانشناس مراجعه کنیم را به اختصار توضیح داده‌ایم.

بهترین روانشناس ایرانی در استرالیا، ملبورن و سیدنی چه کسی است؟

بهترین روانشناس ایرانی در استرالیا

روانشناس کسی است که ذهن و رفتار انسان را مطالعه می کند. یک روان درمانگر و مشاور خوب کسی است که در زمینه روان درمانی و روان پویشی آموزش دیده و تبحر خاصی در این زمینه دارد. همچنین یک روانشناس خوب کسی است که از انواع روش های درمانی متناسب با شخصیت و نیازهای مراجعه کننده استفاده می کند و محیطی گرم، توجه و احترام را برای مراجعه کنندگان و درمانجویان فراهم می کند.

بهترین روانشناس‌ها کسانی هستند که با مراجعه‌ کنندگانشان همکاری می کنند تا یک رابطه قابل اعتماد ایجاد کنند که در آن آنها قادر به کشف، توسعه خودآگاهی عمیق تر مراجعه کننده و درمان بیماری‌ها و اختلالات آن‌ها باشند.

روانشناس‌های خوب قادر هستند در هر جای دنیا که باشند، درمان‌های کوتاه ‌مدت و یا طولانی در رابطه با طیف گسترده‌‌ای از دردهای روحی و روانی از جمله مشکلات رابطه، آسیب‌‌های روانی و سوء استفاده در اوایل کودکی، افسردگی، اضطراب، مهاجرت یا فرهنگ‌پذیری و یا رشد شخصی عمومی که مراجعه‌ کننده با آن‌ها روبرو است، ارائه دهند و به درمانجو کمک کنند تا زندگی بهتر و تسلط بالاتری بر رفتار خود داشته باشند.

مزایای مشاوره با روانشناس ایرانی در استرالیا چیست؟

مزایای مشاوره با روانشناس ایرانی در استرالیا

سلامت روانی فواید زیادی در زندگی افراد دارد و چگونگی تحقق آن می تواند از طریق فرآیند مشاوره و روان‌ درمانی حاصل شود. اثربخشی روان درمانی و سایر اشکال مشاوره سال‌ها توسط پژوهشگران مورد بحث بوده و همگی آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که مراجعه و مشاوره به یک روانشناس می‌تواند باعث افزایش سلامت روان انسان‌ها و کنترل بیشتر بر روی افکار و رفتار آدمی شود.
روانشناسان و مشاوران از نظریه و تحقیقات روانشناختی و روان درمانی برای درمان اکثر بیماران مبتلا به اختلالات روانی استفاده می کنند. آنها برای کاهش پریشانی روانی و ارتقای سلامت روان افراد،

روش‌های درمانی متنوعی را به کار می‌گیرند.

مراجعه به یک روانشناس و مشاور می‌تواند شما را در زمینه‌ی افزایش سلامت روان، اعتماد به نفس و درمان و کاهش اختلالات مغزی و روانی یاری کند.

در واقع روان درمانی به افراد کمک می کند تا با خود واقعی‌شان در تماس باشند. یک روانشناس خوب فضای امن و دلسوزانه ای را برای مراجع فراهم می کند تا به او اجازه دهد که خودش باشد و آزادانه و بدون قضاوت شدن، راجع به مشکلات خود حرف بزند و از روانشناس کمک بگیرد.

وجود یک روانشناس همزبان و هم فرهنگ با مراجعه کننده می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری بر فرد داشته باشد و مراجعه کننده را ترغیب کند تا به روانشناس مراجعه کرده و مشکلات خود را در زمینه‌های مختلف با او، به اشتراک بگذارد. روانشناس ایرانی در استرالیا یا سایر کشورها، اعم از کانادا، آمریکا، آماده خدمت‌ رسانی به هموطنان و هم‌زبانان خود به بهترین شکل است.

آیا مشاوره تلفنی و واتساپی با روانشناس ایرانی در سیدنی و ملبورن نتیجه بخش است؟

آیا مشاوره تلفنی و واتساپی با روانشناس ایرانی در سیدنی و ملبورن نتیجه بخش است؟

خدمات مشاوره و روان درمانی که توسط روانشناسان ارائه می‌شود به افراد، زوج ها و خانواده ها از جمله کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا مسیر زندگی خود را هموارتر کنند و راحت‌تر با مشکلات خود دست و پنجه نرم کنند و همچنین کنترل و تسلط بیشتری بر روی اعمال و رفتار خود داشته باشند.

خدمات روان درمانی آنلاین و مشاوه‌های تلفنی برای کمک به افراد 18 سال به بالا در زمینه‌های روانشناختی مختلف از جمله افسردگی، اضطراب، استرس، مسائل مربوط به مهاجرت، مسائل زنان، مسائل مربوط به بزرگسالان، مسائل هویتی، مسائل مربوط به تعادل کار و زندگی، مسائل مربوط به والدین در رابطه با نوزادان، توسط بیشتر روان درمانگران و روانشناسان ارائه می‌شود که اغلب کارساز است و موثر واقع می‌شود.

همچنین مشاوره‌های تلفنی و واتساپی برای کسانی که مشکل رفت ‌و آمد دارند، روش مناسبی است تا از این طریق بتوانند مشکلات خود را با روانشناس و یا مشاور مطرح کنند و از او کمک بگیرند که با توجه به نظرسنجی‌ها و تحقیقات انجام شده، این روش موثر و نتیجه بخش واقع شده است.

بسیاری از افرادی که در کشور‌هایی غیر از ایران زندگی می‌کنند و با برخی مشکلات از قبیل برخی اختلالات روانی، اضطراب، فوبیا و هراس‌ها، اضطراب‌های اجتماعی و ناتوانی در آمیخته شدن با فرهنگ کشور‌های دیگر روبرو هستند، وجود یک روانشناس و مشاور را در زندگی خود احساس می‌کنند

که برای این منظور می‌توانند با روانشناسانی که در خارج از ایران هستند و در شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن زندگی می‌کنند مراجعه کنند. در صورت عدم دسترسی حضوری به یک روانشناس ایرانی در استرالیا در حوزه روانشناس بالینی، مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده، این افراد می‌توانند به صورت تلفنی و یا آنلاین با روانشناسان ایرانی در خارج از کشور ارتباط برقرار کنند و مشکل خود را مطرح کرده و از آن‌ها کمک بگیرند.

علل مراجعه به روانشناس در استرالیا چه چیزهایی هستند؟

علل مراجعه به روانشناس در استرالیا

روان درمانی، مشاوره، گفتار درمانی یا مراجعه به یک روانشناس، می تواند برای افرادی که با مشکلات عاطفی، چالش های زندگی و اختلال‌های رفتاری و سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، مفید باشد.

تحقیقات نشان می دهد که مزایای روان درمانی بیشتر از دارو به تنهایی دوام می آورد. دارو می‌‌تواند برخی از علائم بیماری‌‌های روانی را کاهش دهد، اما روان درمان به افراد مهارت‌‌هایی را می‌آموزد تا علائم بیماری و مشکلات را به تنهایی برطرف کنند.

تحقیقات و آمارها نشان می‌دهد که امروزه علت مراجعه بیشتر افراد به روانشناس مشکلات و بیماری‌های روانشناختی است که در کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، بیشتر به چشم میخورد که به این منظور چندین روانشناس ایرانی در استرالیا وجود دارد که ساکنان ایرانی این کشور می‌توانند از آنها در زمینه‌های مختلف کمک بگیرند.

اختلالات عمده‌ای که بیشتر افراد از آنها رنج می‌برند و برای درمان آن‌ها به روانشناس مراجعه می‌کنند به صورت زیر است؛

  • افسردگی عمده و یا اساسی
  • هیپومانیا ‌و اختلالات دو قطبی
  • اختلالات تروما پس ازسانحه که اغلب با صحنه‌های قتل، جنگ و تجاوز همراه است
  • اختلالات سلوک و نافرمانی که بیشتر در کودکان و نوجوانان شایع است
  • هراس‌ها و فوبی‌ها
  • مشاوره ازدواج
  • مدیریت خشم
  • اختلالات اضطرابی که اضطراب اجتماعی و اضطراب فراگیر شایع‌ترین آنها است
  • اختلالات تغذیه و خوردن
  • اختلالات عملکرد جنسی

و همچنین مشکلات مربوط به خانواده و عدم اعتماد به نفس و دوری گزینی از افراد حوزه‌های جدید مشاوره نسبت به سال‌های گذشته با استفاده از فناوری رشد کرده است و ایجاد مشاوره آنلاین و تلفنی از جمله خدماتی است که دسترسی فوری به افرا‌د ارائه می دهد، تا آسان‌تر و سریع‌تر با روانشناسان ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها در زمینه‌های مختلف، کمک بگیرند. مشاوران و روان‌درمانگران ایرانی در هر نقطه از جهان آما‌ده هستند که خدمات روانشناسی را به درمانجویان ارائه دهند.

همه ما استرس، اضطراب، نوسانات خلقی و سایر اشکال ناراحتی عاطفی را در نقطه‌ای از زندگی خود تجربه می کنیم که ممکن است این عوامل به دلیل یک شکست عاطفی، طرد شدن، مسائل مالی، روابط، ضرر شخصی یا ژنتیکی و یا بیماری‌های روانی باشد. بیشتر اوقات، ما می توانیم در نهایت به عقب برگردیم و بسیاری از این مشکلات را خودمان حل کنیم. اما گاهی اوقات ممکن است برای انجام این کار به کمک نیاز داشته باشیم. در اینجا است که اهمیت نقش روانشناس و مشاور را در زندگی درک می‌کنیم.

روانشناسان مشکلات روانی و اختلالات رفتاری ناشی از سلامت جسمی و روانی را ارزیابی، تشخیص و درمان می کنند و علاوه بر این، نقش مهمی در ارتقای رفتار سالم، پیشگیری از بیماری ها و بهبود کیفیت زندگی افراد دارند. امروزه خدمات مشاوره و روان درمانی برای تمام افراد در جامعه با هزینه‌های بسیار کمتر فراهم است تا همه افراد بتوانند از این خدمات استفاده کنند. همچنین خدمات مشاوره برای ایرانیان خارج از ایران نیز فراهم است تا بتوانند در هر جا که هستند به صورت آنلاین و یا تلفنی با روانشناسان کشور ارتباط بگیرند.