مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی یک حیطه تخصصی است که توسط دکتر روانشناس در مرکز مشاوره انجام می شود، زمانی که شما دچار مشکلات و فشارهای زندگی هستید، می توانید به این مراکز مراجعه کنید و از خدمات درمانی آن بهره ببرید، مرکز مشاوره دکتر کاشفی زاده خدمات در زمینه مشاوره ازدواج، مشاوره زوج درمانی،  و.. ارائه میدهد. در این مراکز تمام احوالات شما در نظر گرفته می شود و با توجه به نوع مشکل شما، سن، جنسیت و… نوع درمان متفاوت می باشد. در ادامه صفحه اطلاعاتی در رابطه با مشاوره روانشناسی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مشاوره روانشناسی
برای مشاوره روانشناسی میتوانید با دکتر مهسا کاشفی زاده عضو نظام روانشناسی و مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121433438 در تماس باشید. 

از آن جایی که برای یک زندگی ایده آل نیاز به آرامش روحی و روانی می باشد،‌ نیاز است اشخاص هرچند وقت یک بار به مراکز مشاوره مراجعه کنند و در مورد مشکلات و مسائلی که آن ها را آزرده خاطر می کند صحبت کنند تا به وسیله شخصی که در این زمینه دارای تخصص می باشد مشکلات خود را حل کنند و از لحاظ روحی به آرامش مورد نیاز برسند. خوشبختانه در سال های اخیر کمک گرفتن از روانشناسان بیشتر میان‌ مردم جا افتاده است و افراد به جای کمک گرفتن اشتباه از دوست، اطرافیان و…از یک شخص که در این زمینه تخصص کافی را دارد کمک می گیرند و این باعث می شود تا راه حل های غلط کمتر و در نتیجه آرامش روانی بیشتر اتفاق بیفتد.

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی برای چه افرادی مناسب است؟

انسان ها در تمام مراحل زندگی خود ممکن است با چالش هایی روبرو شوند که به تنهایی قادر به رفع آن نباشند و نیاز به کمک شخص دیگری داشته باشند و از آن جایی که در هر زمینه ای باید از شخصی کمک گرفت که تخصص لازم را دارا باشد در زمینه روانشناسی نیز همین طور است و همه ما در هر سنی از قبیل کودکی، نوجوانی، جوانی و میانسالی که دچار مشکل روحی و روانی باشیم و یا قادر به حل چالش های زندگی نباشیم میتوانیم به یک مشاور خوب مراجعه کنیم پس می توان گفت مشاوره روانشناسی برای هر سن و جنسیتی مناسب است و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

به عنوان مثال افرادی که در زندگی دچار مشکلات زناشویی، مشکلات فردی و حتی مشکلات شغلی می شوند می توانند به مراکز مشاوره مراجعه و از خدمات استفاده کنند.

مرکز مشاوره روانشناسی

نکاتی برای انتخاب مرکز مشاوره روانشناسی

همان طور که یک روانشناس خوب می تواند مشکلات زندگی شما را حل کند و شما به آرامش نسبی برسید، یک روانشناس که تخصص کافی نداشته باشد با دادن راه حل های غلط‌ ممکن است مسیر زندگی شما را دچار آشوب کند،‌ پس قبل از انتخاب یک مرکز مشاوره حتما به موارد زیر دقت کنید:

 1. هر چه تجربه یک شخص در یک حیطه کاری بیشتر باشد عموما بهتر می تواند، راه حل های مناسب ارائه دهد، قبل از انتخاب یک مرکز حتما به سابقه فعالیت آن و سابقه مشاوران آن دقت کنید هرچند این مورد به تنهایی کافی نمی باشد.
 2. حتما دقت کنید که مشاوران مرکز دارای تخصص های متفاوت باشند، زیرا زمانی که شما به آنجا مراجعه کنید برای هرگونه مشکل شما متخصص لازم وجود دارد، مثلا کادر مرکز می تواند شامل: روانشناس کودک، روانشناس تحصیلی، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج و….باشد.
 3. یکی از امتیازات مراکز عالی رتبه، داشتن شیوه درمانی خاص و نوین می باشد زیرا با توجه به مشکلات باید روش های درمانی به روز باشند تا بشود آن ها را برطرف کرد پس یک شیوه خاص می تواند باعث برتری یک مرکز بر دیگری باشد.
 4. از آنجا که همه اشخاص وقت کافی برای مشاوره حضوری را ندارند پس یک‌ مرکز خوب باید دارای خدمات متفاوتی مثل مشاوره آنلاین، مشاوره تلفنی و حضوری باشد.
 5. به این نکته حتما توجه داشته باشید که مرکز مورد نظر باید دارای مجوز باشد در غیر این صورت از مراجعه به آنجا بپرهیزید.

هزینه مشاوره روانشناسی

هزینه مشاوره روانشناسی

هزینه مشاوره روانشناسی هر ساله قابل تغییر است و سازمان نظام روانشناسی هر سال تعرفه متفاوتی را مشخص می کند که این تعرفه ها با توجه به نوع مشاوره، زمان، نوع مدرک روانشناسی… متفاوت می باشد، حتی این تعرفه در شهرهای کوچک و بزرگ متغیر است و نمی توان مبلغ مشخصی را بیان کرد. اما با این حال مراکزی که احترام‌ بیشتری برای مراجعه کنندگان خود قائل باشند، امکان مشاوره رایگان برای بیمار را در نظر می گیرند تا مراجعه کننده اطلاعات دقیقی در مورد هزینه ویزیت و نوع خدمات مرکز مورد نظر دریافت کند.

دکتر روانشناس خوب در تهران

دکتر روانشناس خوب در تهران

از آنجا که تهران دارای وسعت زیادی می باشد و مراکز درمانی زیادی در آن به فعالیت می پردازند، تعداد دکتر های خوب نیز زیاد است. با این حال انتخاب یک دکتر روانشناس خوب در تهران نیز ملاک های مورد نیاز خود را شامل می شود، مثلا روانشناسی که نحوه صحبت و تن صدای گرمی داشته باشد ناخودآگاه به شما آرامش می بخشد، و یا دکتری که از body language مناسبی برخوردار باشد با شخص مراجعه کننده ارتباط بهتری برقرار می کند. به همین دلیل پیش از انتخاب دکتر برای مراجعه طولانی مدت حتما به این نکات دقت داشته باشید.

مشاوره روانشناسی تلفنی

مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی

 1. بعضی از اشخاص زمان کافی برای مراجعه به مراکز روانشناسی را ندارند و ترجیح می دهند تلفنی مشکل خود را بازگو و برطرف کنند که این مسئله از طریق مشاوره تلفنی قابل انجام است و شما می توانید در هر شهری که باشید به راحتی با مشاور مورد نظرتان در یک شهر دیگر ارتباط برقرار کنید، این باعث‌ می شود تا افراد در مناطق محروم و شهرستان های کوچک بتوانند به دکتر های روانشناسی حاذق در شهرهای بزرگ تر دسترسی داشته باشند.
 2. یکی از مزیت های مشاوره تلفنی کمتر بودن هزینه آن می باشد که بدین وسیله اشخاص بیشتری می توانند از آن بهره ببرند و همچنین دیگر‌ برای رفت و آمد نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.
 3. گاهی اشخاص به دلیل خجالت یا هر مسئله دیگری ترجیح می دهند به جای رو در رو صحبت کردن، تلفنی مشکل خود را بیان‌ کنند که به وسیله مشاوره تلفنی این مسئله قابل حل می باشد.

تفاوت روانشناس با مشاور

تفاوت روانشناس با مشاور

در جامعه این دو رشته طوری بیان شده اند که باهم تفاوتی در ظاهر ندارند و فقط دارای دو اسم متفاوت هستند در صورتی که این کاملا اشتباه می باشد، زیرا هر یک از این ها دارای رشته تحصیلی خاص خود هستند و با یکدیگر قابل قیاس‌ نمی باشند، بعضی از تفاوت های آن ها شامل موارد زیر است :

 1. روانشناس کاملا مسائل را ریشه یابی می کند و در صورت لزوم گذشته شما را مورد بررسی قرار می دهد در صورتی که مشاور خیلی کم پیش می آید که به ریشه یابی مسائل بپردازد.
 2. اگر فردی دچار اختلالات شخصیتی باشد برای درمان باید نزد روانشناس برود، زیرا این عمل از حیطه یک مشاور خارج است.
 3. مشاور بیشتر مسائل ساده زندگی را بررسی می کند و به شما راه حل هایی پیشنهاد می دهد اما اگر مشکلات شما جدی باشد و نیاز به تحلیل دقیقی داشته باشد این کار بر عهده روانشناس است.

پس اگر شما دارای یک مشکل خاص هستید و نیاز به راهنمایی و درمان حرفه ای دارید باید نزد یک روانشناس بروید نه مشاور روانشناسی!