مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی یک حیطه تخصصی است که توسط دکتر روانشناس در مرکز مشاوره انجام می شود، زمانی که شما دچار مشکلات و فشارهای زندگی هستید، می توانید به این مراکز مراجعه کنید و از خدمات درمانی آن بهره ببرید، مرکز مشاوره دکتر کاشفی زاده خدماتی در زمینه مشاوره ازدواج، مشاوره زوج درمانی،  و.. ارائه میدهد. در این مراکز تمام احوالات شما در نظر گرفته می شود و با توجه به نوع مشکل شما، سن، جنسیت و… نوع درمان متفاوت می باشد. در ادامه صفحه اطلاعاتی در رابطه با مشاوره روانشناسی در اختیار شما قرار خواهیم داد. از طرفی ذهن ما مانند چشم اندازهای پیچیده ای است که تحت تاثیر تجربیات، احساسات و گفتگوی درونی مداوم شکل گرفته است. گاهی اوقات، پیمودن این مسیرهای درونی می تواند طاقت فرسا باشد. اینجا است که مشاوره روانشناسی وارد می شوند و دستی یاری دهنده برای غلبه بر چالش های زندگی، تقویت رفاه و دستیابی به حداکثر توان بالقوه ما ارائه می دهند. در این مقاله مشاوره روانشناسی به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم؛ بنابراین اگر در مورد این موضوع کنجکاو هستید پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

و از آن جایی که برای یک زندگی ایده آل نیاز به آرامش روحی و روانی می باشد،‌ نیاز است اشخاص هرچند وقت یک بار به مراکز مشاوره مراجعه کنند و در مورد مشکلات و مسائلی که آن ها را آزرده خاطر می کند صحبت کنند تا به وسیله شخصی که در این زمینه دارای تخصص می باشد مشکلات خود را حل کنند و از لحاظ روحی به آرامش مورد نیاز برسند. خوشبختانه در سال های اخیر کمک گرفتن از روانشناسان بیشتر میان‌ مردم جا افتاده است و افراد به جای کمک گرفتن اشتباه از دوست، اطرافیان و…از یک شخص که در این زمینه تخصص کافی را دارد کمک می گیرند و این باعث می شود تا راه حل های غلط کمتر و در نتیجه آرامش روانی بیشتر اتفاق بیفتد.

منظور از مشاوره روانشناسی و روان درمانی چیست؟

مشاوره روانشناسی و روان درمانی که در مرکز مشاوره و روانشناسی ارائه می شود مداخلات حرفه ای هستند که برای رسیدگی به مشکلات بهداشت روان و سلامت عاطفی به کار می روند. مشاوره روانشناسی توسط روانشناسان ارائه می شود و شامل ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات روانی است. روانشناسان از تکنیک های مختلفی مانند درمان شناختی-رفتاری (CBT) و درمان بین فردی برای کمک به افراد در مدیریت احساسات، افکار و رفتارهایشان استفاده می کنند.

روان درمانی نوع خاصی از مشاوره روانشناسی است که شامل گفتار درمانی می شود. یک روان درمانگر به افراد کمک می کند تا الگوهای فکری خود را درک کنند، محرک های احساسی را شناسایی کنند و مکانیسم های مقابله با چالش های سلامت روان را توسعه دهند.

برای درک بهتر تفاوت، می توان ذهن را به عنوان یک کامپیوتر در نظر گرفت. یک روانشناس مانند تکنسینی است که مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری را تشخیص می دهد. روان درمانی شبیه به کار با یک متخصص نرم افزار برای رفع باگ ها یا اشکالات در الگوهای فکری شما است.

روانشناسان و روان درمانگران هر دو می توانند به رفع طیف وسیعی از مشکلات بهداشت روان از جمله اضطراب، افسردگی، مشکلات روابط و فوبیا کمک کنند. همچنین با ارائه مشاوره والدین به پدر مادرها در تربیت فرزندانشان کمک نمایند.

روانشناسان دارای مدرک دکترای روانشناسی هستند و می توانند روان درمانی مانند خانواده درمانی ارائه دهند، در حالی که برخی از روان درمانگران ممکن است مدرک کارشناسی ارشد در زمینه مرتبط داشته باشند. اگر به دنبال کمک هستید، دکتر مهسا کاشفی زاده با ارائه مشاوره روانشناسی به شما کمک خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که درخواست کمک نشانه قدرت است و متخصصان برای حمایت از سلامت روان شما در دسترس هستند.

برای مشاوره روانشناسی میتوانید با دکتر مهسا کاشفی زاده عضو نظام روانشناسی و مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121433438 در تماس باشید. 

چه کسی می تواند خدمات مشاوره و روانشناسی ارائه دهد؟

مشاوره روانشناسی

افراد زیر می‌توانند خدمات مشاوره و روانشناسی ارائه دهند:

 • روانپزشک: متخصصان پزشکی هستند که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های روانی آموزش دیده‌اند. آنها می‌توانند دارو تجویز کنند و همچنین روان‌درمانی ارائه دهند. برای مثال، این افراد در مرکز درمان بیماران دو قطبی خدمات ارائه می دهند.
 • روانشناس: متخصصان سلامت روان هستند که در زمینه تشخیص و درمان مشکلات روانی آموزش دیده‌اند. آنها می‌توانند روان‌درمانی مانند مشاوره طلاق ارائه دهند، اما نمی‌توانند دارو تجویز کنند.
 • مددکار اجتماعی: متخصصان سلامت روان هستند که در زمینه کمک به افراد برای حل مشکلات اجتماعی و روانی آموزش دیده‌اند. آنها می‌توانند روان‌درمانی ارائه دهند، اما نمی‌توانند دارو تجویز کنند.
 • مشاور: متخصصانی هستند که در زمینه کمک به افراد برای حل مشکلات زندگی آموزش دیده‌اند. آنها می‌توانند مشاوره ارائه دهند، اما نمی‌توانند روان‌درمانی ارائه دهند یا دارو تجویز کنند.

نوع متخصصی که باید برای دریافت خدمات مشاوره به او مراجعه کنید به نوع مشکل شما بستگی دارد. اگر مشکل شما یک بیماری روانی جدی است، بهتر است به یک روانپزشک مراجعه کنید. اگر مشکل شما یک مشکل روانی خفیف‌تر است، می‌توانید به یک روانشناس خوب در تهران مراجعه نمایید.

برای مشاوره روانشناسی میتوانید با دکتر مهسا کاشفی زاده عضو نظام روانشناسی و مشاوره از طریق واتساپ با شماره 09121433438 در تماس باشید. 

چه کسی در چه زمانی باید از خدمات روانشناسی استفاده نماید؟

انسان ها در تمام مراحل زندگی خود ممکن است با چالش هایی روبرو شوند که به تنهایی قادر به رفع آن نباشند و نیاز به کمک شخص دیگری داشته باشند و از آن جایی که در هر زمینه ای باید از شخصی کمک گرفت که تخصص لازم را دارا باشد در زمینه روانشناسی نیز همین طور است و همه ما در هر سنی از قبیل کودکی، نوجوانی، جوانی و میانسالی که دچار مشکل روحی و روانی باشیم و یا قادر به حل چالش های زندگی نباشیم میتوانیم به یک مشاور خوب مراجعه کنیم پس می توان گفت مشاوره روانشناسی برای هر سن و جنسیتی مناسب است و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

بعبارتی افرادی که با مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می‌کنند باید از خدمات روانشناسی استفاده نمایند. مشکلات سلامت روان شامل شرایطی مانند اضطراب، افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، اختلالات خوردن و انواع اختلالات شخصیت می‌شود. همچنین، افرادی که با شرایط سخت زندگی روبرو هستند نیز باید از مشاوره روانشناسی استفاده کنند. مقابله با رویدادهای استرس‌زا مانند غم و اندوه، طلاق، از دست دادن شغل یا مراقبت از یک عزیز مبتلا به بیماری مزمن می‌تواند به طور قابل توجهی از طریق درمان بهبود یابد.

حتی بدون وجود یک مشکل سلامت روان تشخیص داده شده افراد به دنبال افزایش خودآگاهی، مهارت‌های ارتباطی یا پویایی روابط و مشاوره پیش از ازدواج می‌توانند از روان‌درمانی استفاده کنند. احساسات مداوم غم، ناامیدی یا اضطراب می‌توانند به طور قابل توجهی در زندگی روزمره و عملکرد تداخل ایجاد کنند. مشکل در مدیریت کار، روابط یا مراقبت از خود می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات اساسی باشد. روی آوردن به سوء مصرف مواد، خودآزاری یا انزوای اجتماعی به عنوان راه‌هایی برای مدیریت استرس یا احساسات دشوار هستند. خدمات مشاوره روانشناسی می‌تواند ابزارها و استراتژی‌هایی را برای بهبود ارتباطات و ایجاد روابط سالم‌تر ارائه دهد.

به خاطر داشته باشید؛ هیچ شرمندگی در جستجوی کمک وجود ندارد. سلامت روان به اندازه سلامت جسمی مهم است و رسیدگی به مشکلات عاطفی نشانه قدرت است. کلینیک درمان افسردگی و درمان اضطراب می تواند در این شرایط به شما کمک کند.

مداخله زودهنگام بسیار اهمیت دارد و رسیدگی سریع به مشکلات می‌تواند از تشدید آنها به مشکلات جدی‌تر جلوگیری کند. مشاوره آنلاین خانواده یکی از راه هایی است که میتوانید با استفاده از آن بر مشکلات غلبه کنید.

موضوعات مورد بررسی در خدمات روانشناسی

موضوعات مورد بحث در کلینیک روانشناسی
روان درمانی طیف وسیعی از شرایط سلامت روان و چالش های عاطفی را شامل می شود. در ادامه، برخی از موضوعات رایج که در خدمات مرکز مشاوره بررسی می شوند را معرفی می کنیم.

 • اختلالات اضطرابی: این اختلالات شامل اضطراب فراگیر، اختلال هراس، اختلال اضطراب اجتماعی، فوبیا و اختلال وسواس فکری-اجباری (OCD) می شود.
 • اختلالات خلقی: شامل افسردگی، اختلال دوقطبی و سیکلوتایمی می شود.
 • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD): این یک وضعیت سلامت روان است که توسط یک رویداد وحشتناک – چه تجربه آن و چه مشاهده آن – ایجاد می گردد.
 • اختلالات خوردن: شامل بی اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی، اختلال پرخوری و سایر اختلالات خوردن یا تغذیه می شود.
 • اختلالات شخصیت: الگوهای انعطاف ناپذیر و ناسازگارانه تفکر، احساس و رفتار هستند که از انتظارات فرهنگی منحرف می شوند.
 • مشکلات رابطه: شامل زوج درمانی، درمان خانواده و سایر اشکال مشاوره ازدواج می شود.
 • مدیریت استرس: می تواند به افراد کمک کند تا با تقاضاهای زندگی روزمره کنار بیایند و سلامت کلی خود را بهبود بخشند.
 • غم و اندوه و فقدان: می تواند به افراد کمک کند تا با مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل یا سایر فقدان های مهم کنار بیایند.
 • سوء مصرف مواد: به افراد کمک می کند تا بر اعتیاد به الکل، مواد مخدر یا سایر مواد غلبه کنند.

توجه به این نکته مهم است که این لیست جامع نیست و یک روان درمانگر می تواند به طیف وسیعی از مسائل دیگر نیز کمک کند. اگر به دنبال کمک گرفتن از یک روان درمانگر هستید، مهم است که یک مطب روانشناسی تهران را پیدا کنید که با او احساس راحتی می کنید. دکتر مهسا کاشفی زاده با ارئه خدمات مشاوره و روانشناسی در بهترین کلینیک روانشناسی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

روان درمانی می تواند به صورت فردی، گروهی یا خانوادگی کلینیک روان درمانی تحلیلی انجام شود. طول جلسات روان درمانی معمولاً 45 تا 60 دقیقه است. تعداد جلسات روان درمانی بسته به نیازهای فرد متفاوت است و روان درمانی می تواند به صورت حضوری یا آنلاین انجام شود.

تاثیر روانشناسی در زندگی افراد

روانشناسی علمی است که به مطالعه ذهن و رفتار انسان می‌پردازد. این علم به بررسی افکار، احساسات و رفتار انسان در موقعیت‌های مختلف می‌پردازد و به دنبال درک چرایی و چگونگی رفتار انسان است.

روانشناسی تاثیرات بسیار زیادی بر زندگی انسان دارد. روانشناسی به انسان کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسد. به عبارت دیگر، این علم به انسان کمک می‌کند تا انگیزه‌ها، ارزش‌ها و الگوهای فکری خود را بشناسد. شناخت خود اولین قدم برای رشد شخصی و انتخاب‌های درست در زندگی است.

روانشناسی با مشاوره فردی به انسان کمک می‌کند تا احساسات خود را بهتر بشناسد و آنها را به طور سازنده‌ای مدیریت کند. تکنیک‌های مقابله با استرس، تنظیم احساسات و افزایش تاب‌آوری از جمله مواردی هستند که روانشناسی به انسان در مورد آنها آموزش می‌دهد.

علاوه بر این، روانشناسی به انسان کمک می‌کند تا ارتباطات موثرتری با دیگران برقرار کند. این علم به انسان کمک می‌کند تا سرنخ‌های غیرکلامی، سبک‌های ارتباطی و تاثیر افکار خود بر تعاملات خود با دیگران را بشناسد. این دانش باعث افزایش همدلی و تقویت توانایی انسان برای برقراری ارتباط عمیق‌تر با دیگران می‌شود. با روانشناسی افراد می توانند علل زیربنایی تعارض را بشناسد و با استفاده از استراتژی‌های ارتباطی موثر، اختلافات را به طور سازنده‌ای حل کند.

روانشناسی نقشی اساسی در شناسایی و تشخیص بیماری‌های روانی دارد. درمانگران از رویکردهای مختلف روانشناسی برای کمک به افراد در مدیریت علائم و بهبود کیفیت زندگی استفاده می‌کنند.

تاثیر روانشناسی به فراتر از حوزه سلامت روان گسترش می‌یابد. این علم به انسان کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسد، روابط سالم‌تری با دیگران برقرار کند و پیچیدگی‌های زندگی را با خودآگاهی و هوش هیجانی آسان سازد.

روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های روانشناس

یک روانشناس خوب ویژگی های مشخصی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • گوش دادن فعال: روانشناسان باید شنوندگانی فعال باشند که نه تنها به صحبت های مراجعان خود گوش می دهند، بلکه می توانند سرنخ های غیرکلامی را نیز دریافت کنند. این اعتماد ایجاد می کند و مراجعان را تشویق می کند تا افکار و احساسات خود را به طور آزادانه به اشتراک بگذارند.
 • مهارت های ارتباطی: انتقال اطلاعات به طور واضح، همدلانه و متناسب با درک مراجع بسیار مهم است.
 • همدلی و دلسوزی: علاقه واقعی به درک تجربیات و احساسات مراجع بدون قضاوت، ضروری است. این یک فضای امن برای مراجعان ایجاد می کند تا چالش های خود را بررسی کنند.
 • صبر: پیشرفت در درمان به ندرت خطی است. یک روانشناس خوب باید صبور و حامی باشد و درک کند که مراجعان با سرعت خود حرکت می کنند.
 • پایه دانش قوی: روانشناسان باید درک کاملی از نظریه های روانشناسی، تحقیقات و روش های ارزیابی داشته باشند.
 • تفکر تحلیلی: توانایی تجزیه و تحلیل انتقادی اطلاعات، تشخیص شرایط و ایجاد برنامه های درمانی موثر حیاتی است.
 • آموزش مداوم: زمینه روانشناسی دائماً در حال تحول است، بنابراین تعهد به به روز بودن با جدیدترین تحقیقات و تحولات بسیار مهم است.

به خاطر داشته باشید که اینها ویژگی های کلی هستند و یافتن یک روانشناس مناسب برای شما همچنین شامل ترجیحات شخصی شما نیز می شود. هنگام انتخاب، عواملی مانند زمینه تخصص، رویکرد درمانی و شخصیت آنها را در نظر بگیرید.

نکاتی برای انتخاب مرکز مشاوره روانشناسی

هزینه مشاوره روانشناسی

همان طور که یک روانشناس خوب می تواند مشکلات زندگی شما را حل کند و شما به آرامش نسبی برسید، یک روانشناس که تخصص کافی نداشته باشد با دادن راه حل های غلط‌ ممکن است مسیر زندگی شما را دچار آشوب کند،‌ پس قبل از انتخاب یک مرکز مشاوره حتما به موارد زیر دقت کنید:

 1. هر چه تجربه یک شخص در یک حیطه کاری بیشتر باشد عموما بهتر می تواند، راه حل های مناسب ارائه دهد، قبل از انتخاب یک مرکز حتما به سابقه فعالیت آن و سابقه مشاوران آن دقت کنید هرچند این مورد به تنهایی کافی نمی باشد.
 2. حتما دقت کنید که مشاوران مرکز دارای تخصص های متفاوت باشند، زیرا زمانی که شما به آنجا مراجعه کنید برای هرگونه مشکل شما متخصص لازم وجود دارد، مثلا کادر مرکز می تواند شامل: روانشناس کودک، روانشناس تحصیلی، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج و….باشد.
 3. یکی از امتیازات مراکز عالی رتبه، داشتن شیوه درمانی خاص و نوین می باشد زیرا با توجه به مشکلات باید روش های درمانی به روز باشند تا بشود آن ها را برطرف کرد پس یک شیوه خاص می تواند باعث برتری یک مرکز بر دیگری باشد.
 4. از آنجا که همه اشخاص وقت کافی برای مشاوره حضوری را ندارند پس یک‌ مرکز خوب باید دارای خدمات متفاوتی مثل مشاوره آنلاین، مشاوره تلفنی و حضوری باشد.
 5. به این نکته حتما توجه داشته باشید که مرکز مورد نظر باید دارای مجوز باشد در غیر این صورت از مراجعه به آنجا بپرهیزید.

هزینه مشاوره روانشناسی

هزینه مشاوره روانشناسی هر ساله قابل تغییر است و سازمان نظام روانشناسی هر سال تعرفه متفاوتی را مشخص می کند که این تعرفه ها با توجه به نوع مشاوره، زمان، نوع مدرک روانشناسی… متفاوت می باشد، حتی این تعرفه در شهرهای کوچک و بزرگ متغیر است و نمی توان مبلغ مشخصی را بیان کرد. اما با این حال مراکزی که احترام‌ بیشتری برای مراجعه کنندگان خود قائل باشند، امکان مشاوره رایگان برای بیمار را در نظر می گیرند تا مراجعه کننده اطلاعات دقیقی در مورد هزینه ویزیت و نوع خدمات مرکز مورد نظر دریافت کند.

تفاوت روانشناس با مشاور

در جامعه این دو رشته طوری بیان شده اند که باهم تفاوتی در ظاهر ندارند و فقط دارای دو اسم متفاوت هستند در صورتی که این کاملا اشتباه می باشد، زیرا هر یک از این ها دارای رشته تحصیلی خاص خود هستند و با یکدیگر قابل قیاس‌ نمی باشند، بعضی از تفاوت های آن ها شامل موارد زیر است :

 1. روانشناس کاملا مسائل را ریشه یابی می کند و در صورت لزوم گذشته شما را مورد بررسی قرار می دهد در صورتی که مشاور خیلی کم پیش می آید که به ریشه یابی مسائل بپردازد.
 2. اگر فردی دچار اختلالات شخصیتی باشد برای درمان باید نزد روانشناس برود، زیرا این عمل از حیطه یک مشاور خارج است.
 3. مشاور بیشتر مسائل ساده زندگی را بررسی می کند و به شما راه حل هایی پیشنهاد می دهد اما اگر مشکلات شما جدی باشد و نیاز به تحلیل دقیقی داشته باشد این کار بر عهده روانشناس است.

پس اگر شما دارای یک مشکل خاص هستید و نیاز به راهنمایی و درمان حرفه ای دارید باید نزد یک روانشناس بروید نه مشاور روانشناسی!

دکتر روانشناس خوب در تهران

از آنجا که تهران دارای وسعت زیادی می باشد و مراکز درمانی زیادی در آن به فعالیت می پردازند، تعداد دکتر های خوب نیز زیاد است. با این حال انتخاب یک دکتر روانشناس خوب در تهران نیز ملاک های مورد نیاز خود را شامل می شود، مثلا روانشناسی که نحوه صحبت و تن صدای گرمی داشته باشد ناخودآگاه به شما آرامش می بخشد، و یا دکتری که از body language مناسبی برخوردار باشد با شخص مراجعه کننده ارتباط بهتری برقرار می کند. به همین دلیل پیش از انتخاب دکتر برای مراجعه طولانی مدت حتما به این نکات دقت داشته باشید.

انواع خدمات روانشناسی کلینیک دکتر کاشفی زاده

دکتر کاشفی زاده، عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن روانشناسان ایران طیف وسیعی از خدمات روانشناسی را به صورت حضوری و آنلاین ارائه می‌دهد. خدمات تخصصی کلینیک دکتر کاشفی زاده شامل حل مشکلات اضطراب، افسردگی، وسواس، خشم، ارتقای عزت نفس و اعتماد به نفس، بهبود مهارت‌های زندگی، حل مشکلات زناشویی و اختلافات خانوادگی، آموزش مهارت‌های ارتباطی، طلاق و جدایی، انتخاب همسر مناسب، آموزش مهارت‌های قبل از ازدواج، مشاوره خیانت و مشاوره کودک و نوجوان می شود.

دکتر کاشفی زاده با استفاده از جدیدترین متدها و رویکردهای روانشناسی در درمان مراجعان فضایی امن و محرمانه را برای مراجعان در مرکز مشاوره روانشناسی فراهم می‌کند تا با آسودگی خاطر به بیان مشکلات خود بپردازند. با ما، سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید.

نتیجه گیری

همانطور که سلامت جسمی برای ما اهمیت دارد، سلامت روان نیز به همان اندازه حیاتی است. مراجعه به مرکز روانشناسی نشانه ضعف نیست، بلکه گامی پیشگیرانه برای داشتن زندگی‌ای پرمعناتر و متعادل‌تر است. با اولویت قرار دادن سلامت روان خود، ابزارهایی را برای مقابله با چالش‌های زندگی، برقراری روابط قوی‌تر و رسیدن به حداکثر توانایی‌هایتان به دست می‌آورید. به یاد داشته باشید، شما مجبور نیستید به تنهایی با مشکلات عاطفی روبرو شوید. شبکه‌ای از حمایت در دسترس است و درخواست کمک، اولین قدم برای رسیدن به آینده‌ای روشن‌تر است.

سوالات متداول

1- خدمات روانشناسی چه کمکی به من می‌کند؟

خدمات روانشناسی به شما کمک می‌کند تا مشکلات عاطفی و رفتاری خود را شناسایی و حل کنید. مهارت‌های مقابله‌ای با چالش‌های زندگی را یاد بگیرید، روابط خود با دیگران را بهبود ببخشید، به اهداف شخصی و شغلی خود برسید و در کل سلامت روان خود را ارتقا دهید.

2- چه کسانی می‌توانند از خدمات روانشناسی استفاده کنند؟

همه افراد می‌توانند از خدمات روانشناسی استفاده کنند، از جمله افراد با مشکلات عاطفی و رفتاری مانند اضطراب، افسردگی، وسواس فکری-عملی، اختلال استرس پس از سانحه و افرادی که در حال گذراندن دوره‌های سخت زندگی مانند طلاق، سوگ، یا از دست دادن شغل هستند.

3- چگونه می‌توانم یک روانشناس مناسب پیدا کنم؟

مطب روانشناسی تهران دکتر مهسا کاشفی زاده، عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن روانشناسان ایران با ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره در حوزه های مختلف مشکلات مرتبط با روان را به صورت علمی و مبتنی بر شواهد تشخیص داده و مورد درمان قرار می دهد.