مشاوره خانواده در تورنتو

کانون خانواده یکی از قوی ترین روابطی است که می توانید پیدا کنید. با این حال، حتی صمیمی ترین خانواده ها نیز می توانند با مشکلاتی درگیر باشند. گاهی اوقات، این مشکلات مدت زیادی طول می کشد و به دلیل نزدیکی و آشنایی اعضای خانواده، موانع غیر قابل عبور به نظر می رسند. اگر این مشکلات پس از مهاجرت به کشور جدید اتفاق بیافتد، می‌تواند چالش‌های زیادی به همراه داشته باشد. ممکن است نیاز به یک مشاوره خانواده در تورنتو باشد تا همه شما را به مسیر درست برگرداند تا زندگی آرام‌تری در خانه داشته باشید. راه های زیادی برای ارتباط با مشاوره خانواده در تورنتو و دستیابی به مزیت های آن وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

روانشناس ایرانی در استرالیا

برای مشاوره خانواده آنلاین و تلفنی با دکتر مهسا کاشفی زاده میتوانید با شماره تماس 09121433438 از طریق واتساپ در تماس باشید. 

چه زمانی به مشاوره خانواده در تورنتو نیاز داریم؟

در ابتدا بهتر است به صورت مختصر بدانیم که  مشاوره خانواده چیست و چه کاری انجام میدهد. مشاوره خانواده یا خانواده درمانی شکلی از روان درمانی گروهی (گفتار درمانی) است که بر بهبود روابط و رفتارهای بین خانوادگی تمرکز دارد. واحد خانواده گروهی از افراد است که به یکدیگر اهمیت می دهند. در خانواده درمانی، یک گروه می‌تواند از ترکیب‌های مختلفی از عزیزان، مانند والدین/ سرپرستان و فرزندانشان، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه و عمو، دوستان، مراقبان خویشاوندی و غیره تشکیل شود. درمان می تواند در شرایطی مانند:

 1. سازگاری با یک تغییر زندگی جدید مانند زمانی که شما به کشورهای جدید مهاجرت می کنید، باشد.
 2. تغییرات و چالش هایی که با افزایش سن به وجود می آیند .
 3. مرگ و غم و یا دوری عزیزان.
 4. تعارضات روابط، مانند تعارض والدین و فرزند یا درگیری خواهر و برادر.

مشکلاتی که مشاوره خانواده می تواند حل کند

چه زمانی به مشاوره خانواده در تورنتو نیاز داریم؟

خانواده ها به دلایل مختلف در درمان شرکت می کنند. مشکلاتی که خانواده درمانی می تواند به رفع آنها کمک کند عبارتند از:

 1. روابط تیره بین اعضای خانواده.
 2. استرس .
 3. خشم .
 4. مسائل ارتباطی
 5. تروما (فیزیکی یا عاطفی).
 6. مشکلات بعد از مهاجرت  که می تواند اعضای خانواده را درگیر کند.
 7. مقابله با بیماری حاد یا مزمن یکی از اعضای خانواده، مانند مولتیپل اسکلروزیس، سرطان ، سکته مغزی، درد مزمن یا یک بیماری خودایمنی .
 8. مرگ یکی از عزیزان و اندوه .
 9. مسائل مربوط به طلاق یا روابط عاشقانه
 10. مقابله با تغییرات ناگهانی، مانند بیکاری، غم غربت و… .

در صورتی که برخی از اعضای خانواده دارای اختلالات عصبی باشند نیز می توانند با استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین خارج از کشور به بهبود شرایط خود کمک کنند.

مشاوره خانواده در تورنتو چه کمکی می کند؟

مشاوره خانواده در تورنتو چه کمکی می کند؟

خانواده درمانی شکل ساختار یافته ای از روان درمانی است که به دنبال کاهش پریشانی و تعارض با بهبود سیستم های تعامل بین اعضای خانواده است. مشاوره خانواده در تورنتو به افرادی کمک میکند که و مسائل مختلفی درگیر هستند و علاوه بر آن مشکلات مربوط به مهاجرت خود یا هر یک از اعضای خانواده ذهن آنها را درگیر کرده است. از جمله مزیت های مشاور خانواده در تورنتو موارد زیر می باشد.

1- بهبود ارتباطات در داخل واحد خانواده

یافتن اعضای خانواده ای که برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر مشکل دارند، معمول است. این امر گاهی اوقات می تواند باعث قطع ارتباط و فاصله بین اعضای خانواده شود. یک روانشناس ایرانی در کانادا به شروع گفتگو کمک می کند و اعضا می توانند مشارکت کنند و نظر یا احساس خود را در مورد این موضوع بیان کنند. این اولین قدمی است که خانواده برای بهبود ارتباطات درون خانواده برمی دارد. اعضای خانواده قادر خواهند بود بدون ایجاد درگیری در این روند، یکدیگر را به طور مثبت درک کنند.

2-  تقویت روابط و تقویت پیوندها

این امری است که هر از گاهی خواهر و برادر درگیری خود را دارند و گاهی اوقات آنقدرها هم جدی نیستند، اما برخی از آنها باید در کوتاه ترین زمان ممکن حل شوند. اگر آنها زود حل نشوند می توانند منجر به قطع رابطه در خانواده شوند. حضور مشاور خانواده در تورنتو در این زمان نیز می‌تواند بسیار برای افراد کمک کننده باشد.

3- مسائل مربوط به مهاجرت خود یا یکی از اعضای خانواده

این روزها مهاجرت یک اتفاق رایج است که افراد زیادی را با خود درگیر می‌کند ممکن است برخی از والدین نتوانند با غم دوری احساس تنهایی و دوری فرزندانشان کنار بیایند. در برخی موارد ممکن است خود شخص مهاجرت کننده درگیر مسائل مختلفی مثل ترس از مهاجرت و یا دچار افسردگی پس از مهاجرت شود. مشاوره خانواده در تورنتو می تواند به شکل موثری با هر یک از اعضای خانواده ارتباط برقرار کرده و با روش های متعدد نسبت به بهبود شرایط افراد کمک کند.

4- ایجاد عزت نفس

عزت نفس برای کنار آمدن با هر چالش بزرگ زندگی و توانایی کنار آمدن خوب در یک جامعه مورد نیاز است. افرادی که با عزت نفس پایین زندگی می کنند و رشد می کنند معمولاً در برابر فشار همسالان آسیب پذیرتر هستند و به راحتی می توانند متقاعد شوند که کارهایی را برخلاف میل خود انجام دهند. این موضوع یکی دیگر از مسائلی است که پس از مشاوره روانشناسی  کسب می شود.

5- سلامت روانی و جسمی

قرار گرفتن در یک حالت آرام و در آرامش برای سلامت جسمی و روانی شما مهم است. صلح زمانی حاصل می شود که افراد یکدیگر را درک کنند و مایل به انجام کارها با هم به عنوان یک تیم باشند. وقتی احساس می‌کنید کسی وجود دارد که آماده است به دردسرهای شما گوش دهد و به هر نحوی که می‌تواند به شما کمک کند، خانواده از هماهنگی بیشتری برخوردار می‌شوند. گاهی اوقات برای برخی از افراد درک شریک زندگی و فرزندانشان سخت است، اما می توان این مشکل را با داشتن یک مشاور خانواده در تورنتو تسهیل کرد و مشکلات را برطرف کرد.

نحوه برقراری ارتباط با مشاوره خانواده در تورنتو

نحوه برقراری ارتباط با مشاوره خانواده در تورنتو

مشاوره خانواده می تواند برای بهبود سلامت روان بسیار مفید باشد و نکته جالب در مورد پیشرفت تکنولوژی این است که اکنون حتی می توانید به مشاوره آنلاین و تلفنی نیز دسترسی داشته باشید. مشاور تلفنی و آنلاین از مزایای بالایی برخوردار هستند اولین و مهمترین مزیت آن حفظ حریم خصوصی می باشد. مسئله بعدی راحتی افراد برای صحبت کردن می باشد. شما می توانید تمامی شرایط محیطی است خود را کنترل کنید و به راحتی با مشاوره خانواده خود صحبت کنید. این مسئله تا به شما کمک میکند که بتوانید در هر مکانی که هستین بمانید و نیاز به طی کردن مسافت های طولانی نداشته باشید.

مزایای مشاوره آنلاین با مشاوره خانواده در تورنتو

یک سرویس آنلاین درمانی می تواند برای هر موضوعی کار کند، درست مانند مشاوره معمولی، اما معمولاً هنگام ملاقات آنلاین، درگیری کمتری وجود دارد. وقتی واقعاً با افراد دیگر در اتاق نیستید، می‌توانید راحت‌تر حرف خود را باز کنید و نظر خود را بیان کنید.

مهم نیست که خانواده شما با چه مشکلاتی روبرو هستند، بهترین خدمات مشاوره آنلاین خانواده می تواند به شما در حل آنها کمک کند. شاید احساس می کنید خانواده تان از هم جدا شده اند یا یکی از عزیزانتان را از دست داده اید یا حتی به کشور حدید مهاجرت کرده اید. صرف نظر از موقعیت، مشاوره آنلاین خانواده یا والدین می تواند کمک کننده باشد.

خانواده درمانی آنلاین روشی اثبات شده برای افراد برای دریافت کمک مورد نیازشان به زبان مادری آن ها است. مشاور خانواده در تورنتو می توانند تکنیک های خانواده درمانی را در اختیار خانواده ها قرار دهند و از این راه رفع مشکلات مختلف کمک کند. برنامه ریزی برای آن آسان است و می تواند راهی عالی برای کمک به   همه در هنگام بحث در مورد مسائل دشوار باشد. علاوه بر تمامی این مسائل حریم شخصی افراد حفظ می‌شود و لازم نیست برای مراجعه به مراکز مشاوره مسافت های طولانی را طی کنند.

 هزینه مشاوره خانواده در تورنتو

هزینه مشاوره خانواده در تورنتو بسته به زمانی که شما به صورت آنلاین یا تلفنی با آنها ارتباط برقرار می کنید با یکدیگر متفاوت است. شما می توانید از بازه های زمانی ۴۵ دقیقه و ۷۵ دقیقه و یا بیشتر با مشاوران خانواده در ارتباط باشید. هزینه های مشاوره با توجه به این پارامتر ها محاسبه خواهد شد و می تواند بین €30.00 – €50.00 را در بربگیرد.

سوالات متداول

اهداف مشاور خانواده چیست؟

مشاور خانواده می تواند برای همه اعضای خانواده در سطوح مختلف مفید باشد. جلسات خانواده درمانی می تواند کمک کننده باشد:

 • ایجاد و حفظ مرزهای سالم
 • انسجام و ارتباطات را تسهیل کنید
 • ترویج حل مسئله با درک بهتر پویایی خانواده
 • ایجاد همدلی و درک

چرا بهتر است در کشور تورنتو از روانشناسان ایرانی کمک بگیریم؟

مسئله زبان مادری یک موضوع بسیار مهم در بیان احساسات محسوب می شود. شما زمانی که با یک مشاور به زبان مادری خود در حال ارتباط برقرار کردن هستید می توانیم احساسات و دغدغه های خود را به راحتی بیان کنید. همچنین مسائل فرهنگی می تواند عامل مهم دیگری باشد که احتیاج به درک متقابل دارد. علاوه بر آن هزینه های مشاوره می باشد که ممکن است در برخی کشورها قیمت های بالاتری داشته باشد. اما شناسان ایرانی با هزینه های معقول تری نسبت به رفع مشکل شما اقدام خواهند کرد.