روانشناس ایرانی در ترکیه

هر کسی در زندگی، با مشکلات کوچک و بزرگ زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. برخی از این مشکلات، فراتر از توان ما هستند و باعث در هم شکستن مان می‌شوند. در زمان هایی که حال روحی مان خوب نیست، بهتر است بدون معطلی، به یک روانشناس یا مشاور خوب مراجعه کرده و از او کمک بخواهیم. در صورتی که در یک کشور خارجی زندگی می‌کنید، پیدا کردن یک روانشناس خوب که مهارت های لازم را داشته و به زبان مادری تان صحبت کند، کمی‌چالش انگیز است. ایرانیان ساکن ترکیه، می‌بایست برای پیدا کردن روانشناس ایرانی در استانبول یا شهر های دیگر، به جستجو بپردازند.

روانشناس ایرانی در ترکیه

برای مشاوره خانواده آنلاین و تلفنی با دکتر مهسا کاشفی زاده میتوانید با شماره تماس 09121433438 از طریق واتساپ در تماس باشید. 

روانشناسی علم پیچیده و گاهی اوقات مبهم است. در صورتی که روانشناس شما تبحر و دانش کافی نداشته باشد، نمی‌تواند آنطور که باید، به شما کمک کند تا بتوانید با موفقیت از پس مشکلات خود برآیید.

در این صفحه، قصد داریم تمام نکاتی که برای یافتن روانشناس ایرانی در استانبول لازم است بدانید را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید…

بهترین روانشناس ایرانی در ترکیه، استانبول و آنکارا چه کسی است؟

بهترین روانشناس ایرانی در ترکیه، استانبول و آنکارا

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، زمینه تخصصی روانشناس است. برخی از روانشناسان در حوزه خاصی فعالیت می‌کنند. به طور مثال، برای دریافت خدمات مشاوره ازدواج، با مراجعه به روانشناسی که در زمینه افسردگی و اضطراب فعالیت می‌کند، احتمالا نمی‌توانید نتیجه مطلوبی کسب کنید. همچنین اگر با کودک خود مشکلی دارید یا احساس می‌کنید برای تربیت بهتر او، باید به یک روانشناس مراجعه کنید، باید روانشناسی که در زمینه تعلیم و تربیت کودک تخصص دارد، مراجعه کنید.

دانش، تجربه و رزومه خوب روانشناس، یکی از مواردی که باید قبل از تماس برای اخذ نوبت، بررسی شود.مهم‌تر از همه، توانایی برقراری ارتباط موفق روانشناس با مراجعه کننده است. اگر یک روانشناس از دانش بالا و سابقه زیادی برخوردار باشد، اما برخورد خوبی نداشته و حس بدی در مراجعه کننده ایجاد کند، نشان دهنده این است که صلاحیت لازم برای درمان را ندارد. روانشناسانی که سعی نمی‌کنند به احساسات و افکار بیماران توجه کنند و آن‌ها را جدی نمی‌گیرند، نمی‌توانند در درمان موفق باشند.

از این رو، فن بیان درمانگر، می‌بایست به گونه‌ای باشد که علاوه بر حس همدردی، باعث شود مراجعه کننده از اینکه به او مراجعه کرده، نه تنها ناراحت بلکه خوشحال باشد و نسبت به درمان خود امیدوار و مشتاق شود.
مراجعه کننده باید احساس پذیرفته شدن و مهم بودن کند. اینجاست که اخلاقیات روانشناس به کمک او می‌آید. نحوه احترامی‌ که روانشناس نسبت به بیمار دارد، نشان دهنده اهمیت او به موضوع درمان بیمار است.
شما با پرس و جو و بررسی این موارد، می‌توانید از انتخاب روانشناس خود در ترکیه مطمئن شوید.

مشاوره آنلاین روانشناسی در ترکیه چه مزایایی دارد؟

مشاوره آنلاین روانشناسی در ترکیه

با فراگیر شدن ویروس کرونا و کاهش رفت آمد‌ها، مشاوره روانشناسی مانند بسیاری از خدمات مشاوره‌ای دیگر، مانند مشاوره خانواده، به صورت آنلاین یا تلفنی در دسترس است.

یکی از مزایای مشاوره آنلاین، امکان تبادل و گفتگو به صورت تصویری است. شما در زمان مشاوره، صورت درمانگر و حالات چهره او را مشاهده می‌کنید و او نیز می‌تواند از روی حالات چهره و حرکات بدن شما، متوجه حالت روحی تان بشود.

از مزایای دیگر این نوع مشاوره این است که اتلاف وقت به حداقل می‌رسد. فرض کنید برای مراجعه حضوری به روانشناس ایرانی در استانبول، می‌بایست حداقل یک الی چند ساعت را صرف رفت و آمد یا نشستن در اتاق انتظار کنید. این شرایط برای افرادی که از اضطراب اجتماعی رنج می‌برند، ناراحت کننده است.

از طرفی، با توجه به تغییر شرایط زندگی با ظهور بیماری کرونا، هر چقدر که رفت و آمد‌ها و ملاقات حضوری کاهش یابند، به نفع سلامتی فرد و جامعه است.

اگر نتوانستید یک روانشناس ایرانی در استانبول پیدا کنید که با معیارها و انتظارات شما همخوانی داشته باشد، می‌توانید از خدمات مشاوره آنلاین یا تلفنی روانشناسان داخل کشور استفاده کنید.

چه زمانی به مشاوره خانواده در استانبول مراجعه کنیم؟

مشاوره خانواده در استانبول

حتی زوج های خوشبخت و خوشحال نیز ممکن است هر از چند گاهی در روابط و احساسات خود دچار سردرگمی ‌یا مشکل شوند.

هر زمانی که احساس می‌کنید شرایط زندگی خانوادگی شما غیر عادی است و نمی‌توانید بدون کمک گرفتن از پس آن‌ها بربیایید، باید به مشاوره خانواده مراجعه کنید. بهتر است سوالات زیر را از خودتان بپرسید. اگر جواب شما به هر کدام از این سوالات “بله” است، شما به مشاوره خانواده نیاز دارید:

  • آیا معمولا یکی از شما یا هر دو به همدیگر زخم زبان می‌زنید؟
  • آیا در شغل و حرفه تان نمی‌توانید موفق باشید و همسرتان از این بابت ناراضی است؟
  • آیا خودتان یا همسرتان از مشکلات روانشناختی رنج می‌برید؟
  • آیا مجبور هستید از خودتان دفاع کنید؟
  • آیا به فکر جدا شدن از همسرتان هستید؟
  • آیا فکر می‌کنید رابطه خوبی با هم ندارید؟
  • آیا احساس تحقیر یا عصبانیت می‌کنید؟

هر کدام از این مشکلات، به تنهایی می‌تواند پایه های یک زندگی موفق را سست کنند. برای محکم کردن روابط و یادگیری برقراری ارتباط بهتر با همسر خود، بهتر است از خدمات مشاوره خانواده استفاده کنید.

آیا مشاوره روانشناسی تلفنی در ترکیه اثربخش است؟

مشاوره روانشناسی تلفنی در ترکیه

یک روانشناس برای بررسی وضعیت مراجعه کننده به صورت درست و منطقی، از چندین ابزار استفاده می‌کند. این ابزار‌ها عبارتند از زبان بدن (حدود 53 درصد اطلاعات را به روانشناس می‌دهد)، تن صدا (40 درصد) و محتوایی که با کلام بیان می‌شود (حدود 7 درصد). از این موضوع، می‌توانید اهمیت ارتباط حضوری را متوجه شوید.
بسیاری از مشکلات روحی، تاثیر مستقیمی ‌بر روی حرکات بدن و صورت می‌گذارند. زبان بدن نیز توسط بخش ناهشیار مغز ما کنترل می‌شود. در نتیجه، معمولا در اکثر مواقع، نمی‌توانیم تسلطی روی آن داشته باشیم.

روانشناسان با استفاده از تجربه خود در این زمینه، با مشاهده حرکات بدن مراجعه کننده، می‌توانند تا حد زیادی، با مشکلاتی که دست و پنجه نرم می‌کند، آشنا شوند.

به همین دلیل، در مشاوره روانشناسی تلفنی، انتظار نمی‌رود که درمانی برای بیمار لحاظ شود. این نوع مشاوره، بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد. روانشناس در پایان مشاوره تلفنی، به این نتیجه می‌رسد که بیمار نیاز به شروع درمان دارد یا خیر و اگر بله، باید به کدام متخصص مراجعه کند. اگر به دنبال درمان در این نوع مشاوره باشید، ممکن است در انتها، نه تنها نتیجه‌ای نگیرید، بلکه حالتان وخیم‌تر از گذشته شود.

از طرفی، با مراجعه حضوری و صحبت چهره به چهره با روانشناس، احساس واقعی تری خواهید داشت و علاوه بر اینکه متعهد به درمان می‌شوید، برای برطرف کردن مشکل خود نیز اشتیاق خواهید داشت. بنابراین، نباید از مشاوره روانشناسی تلفنی، انتظار زیادی داشته باشید.

سخن پایانی

همه ما گاهی اوقات در زندگی مان با مشکلاتی روبرو می‌شویم که شناخت خوبی از آن‌ها نداریم. در این شرایط، یکی از راه های نجات، مراجعه به مشاور یا روانشناس ماهر و آشنا به موضوع است.

دکتر مهسا کاشفی زاده، عضو سازمان نظام روانشناسی و انجمن روانشناسان ایران و دارای مدرک دکتری روانشناسی تخصصی، مفتخر است تا با ارائه خدمات روانشناسی، در خدمت شما عزیزان باشد. جهت اطلاع از نحوه ارتباط، به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.