روانشناس ایرانی در انگلیس

روانشناس ایرانی در انگلیس

این روزها افراد بیشتری به دلایلی مانند داشتن زندگی بهتر، تحصیل، جنگ و … به کشورهای دیگر از جمله انگلیس مهاجرت می‌کنند. علاوه بر تمام چالش‌هایی که قبل از مهاجرت وجود دارد، پس از رسیدن و مستقر شدن نیز چالش‌های جدیدتر و گاها پیچیده‌تری به وجود می‌آید. شرایط جغرافیایی، فرهنگ، زبان متفاوت، نحوه بروز احساسات و غربت، همه و همه دست به دست هم می‌دهند و باعث مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی و … می‌شوند. در چنین شرایطی معمولا افراد به روانشناس مراجعه می‌کنند اما احتمال دارد به دلیل تفاوت فرهنگ و زبان قادر نباشند به راحتی احساسات و مشکلات خود را منتقل کنند. در اینجاست که کمک گرفتن از یک روانشناس ایرانی در انگلیس به طور شگفت انگیزی در حل مشکلات و یا پذیرش شرایط بسیار موثر است.

استفاده از خدمات مشاوره‌ایی فقط مختص دوران دشوار یا مشکلات عاطفی نیست. می‌توان برای مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج و … نیز به روانشناس رجوع کرد. به یاد داشته باشید که با مراجعه به روانشناس و بهره گیری از خدمات مشاوره‌ایی بسیاری از مشکلات قابل حل شدن هستند.

برای رفاه بیشتر هموطنان مقیم انگلیس قصد داریم در این مقاله بهترین روانشناس ایرانی در انگلیس را معرفی کنیم.

مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور به منظور افزایش سطح رفاه زندگی هموطنان خدمات مشاوره‌ایی متنوعی از جمله مشاوره‌ روانشناسی، مشاوره خانوادگی را ارائه می‌دهد. این مرکز با همکاری بهترین و معتبرترین روانشناسان، روانپزشکان و درمانگران به حل مسائل و مشکلات هموطنان مقیم خارج از ایران می‌پردازند.

چه مشکلاتی برای مهاجران ایرانی در انگلستان وجود دارد؟

چه مشکلاتی برای مهاجران ایرانی در انگلستان وجود دارد؟

خواه به دلخواه خود مهاجرت کنید خواه از سر اجبار، در هر دو صورت دچار برخی از مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌شوید. در ادامه برخی از این مشکلات را بررسی می‌کنیم.

مشکلات اجتماعی

زبان: بلد نبودن زبان در تعاملات مشکل ایجاد می‌کند و مراحل مستقر شدن و آشنایی با فرهنگ انگلستان را به تعویق می‌اندازد. این اتفاق باعث تجربیات ناخوشایند می‌شوند. نتیجه نهایی این زنجیره انزوای اجتماعی، اضطراب و افسردگی است.

شغل: انگلستان کشور گرانی است و از طرفی نیافتن شغل مرتبط با مدرک تحصیلی یکی دیگر از مشکلات مهاجران است. این موضوع موجب وضعیت اقتصادی بی ثبات، استرس بالا، افسردگی، اضطراب و سایر اختلالات روانی و کاهش اعتماد به نفس می‌شود.

عدم اطلاعات کافی درباره خدمات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی: آگاهی محدود از نحوه و شرایط خدمات مراقبت‌های بهداشتی مشکلی است که تقریبا اکثر افراد با آن روبرو می‌شوند. این عدم آگاهی باعث می‌شود مهاجران نتوانند از خدمات روانی بهره ببرند و در نتیجه شرایط سخت‌تری تجربه می‌کنند.

عدم حمایت اجتماعی: ترک کردن دوستان و آشنایان به خودی خود دردناک است. به همین دلیل حضور در اجتماع پس از مهاجرت اهمیت زیادی دارد.

تبعیض و نژاد پرستی: طبق گزارشات بسیاری از مهاجران در محیط‌های اجتماعی مانند مدرسه و … به دلیل نحوه صحبت کردن یا مذهب دچار قضاوت و تبعیض و در نتیجه افسردگی و اختلالات روانی شده‌اند.

مسائل فرهنگی

شوک فرهنگی: منظور از شوک فرهنگی تفاوت ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی است. این تفاوت فرهنگ ممکن است منجر به اختلافات خانوادگی، جدایی و … شود.

تجمل گرایی: با وجود اینکه انگلستان کشوری متمدن و زیباست اما یکی از معایب و مشکلات این کشور تجمل گرایی است.

دکتر کاشفی زاده در چه مواردی می­‌تواند به ایرانیان مقیم انگلیس مشاوره دهد؟

خدمات مشاوره خانواده دکتر کاشفی زاده در لندن

مشاوره و روان درمانی تعهدی جدی است و به دوش کشیدن این مسئولیت بزرگ برای هر کسی مقدور نیست. دکتر کاشفی زاده یکی از برجسته‌ترین و مسئولیت‌‌پذیرترین روانشناسان می‌باشند. ایشان کاملا بی طرفانه و بدون قضاوت با گوش دادن به صحبت‌های مراجعه‌کننده و سپس به چالش کشیدن و آنالیز افکار و روحیات فرد ریشه مشکل را شناسایی می‌کند. سپس با استفاده از بهترین متد به درمان مراجعه‌کننده می‌پردازد. اگر به دنبال یک روانشناس ایرانی در انگلیس هستید، پیشنهاد ما دکتر کاشفی زاده است.

به منظور آشنایی بیشتر شما به بررسی برخی از زمینه‌های کاری ایشان از جمله مشاوره خانواده، مشاوره فردی و مشاوره ازدواج می‌پردازیم.

مشاوره خانواده در لندن

هدف از مراجعه به مشاوره خانواده حل مسائل روانشناختی رفتاری و عاطفی بین اعضای خانواده است که باعث مشکلات خانوادگی می‌شوند. مشاوره خانواده می‌تواند درباره مشکلاتی از قبیل عدم توانایی در برقراری ارتباط یا بیان احساسات بین اعضای خانواده، مشاجرات بین خواهر و برادر، فرزندپروری و طرح‌واره ناسازگار، مشکلات زناشویی، برقراری ارتباطی منطقی و سالم پس از طلاق، کنار آمدن با بیماری مزمن یا فوت در خانواده و … به مراجعه کننده کمک کند.

برخی از مزایای مراجعه به مشاوره خانواده در لندن عبارتند از:

 • ایجاد روابط سالم
 • بهبود تعاملات بین اعضای خانواده و اجتماع
 • ایجاد محیط خانوادگی پویا و صمیمی
 • ارائه راه حل برای بهبود تعاملات ناکارآمد
 • حل مشکلات خانواده

مشاوره ازدواج در لندن

مشاوره ازدواج به زوج‌ها کمک می‌کند تا برای ازدواج و مسئولیت‌های زندگی مشترک آماده کنند. این نوع مشاوره باعث می‌شود پارتنرها از داشتن رابطه‌ایی سالم و ازدواجی موفق و پایدار مطمئن شوند. علاوه بر این در جلسات مشاوره ازدواج نقاط ضعفی که احتمال دارد در زندگی مشترک باعث مشکلی شوند را شناسایی می‌کنند.
در طول دوره مشاوره ازدواج، مشاور زوج‌ها را ترغیب و تشویق می‌کند تا درباره مسائل مهمی مانند مسائل مالی، ارتباطات و تعاملات، ارزش‌ها و باورها، مسئولیت‌ها، عشق ورزی و رابطه جنسی، مسائل مربوط به بچه دار شدن، روابط خانوادگی و شناخت یکدیگر فکر و صحبت کنند.

مشاوره فردی در لندن

مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مشاوره فردی یا روان درمانی فرایندی مشترک بین درمانگر و درمان‌جو است. معمولا هدف جلسات مشاوره فردی ایجاد تغییرات مثبت یا بهبود کیفیت زندگی می‌باشد. اغلب افراد زمانی به مشاوره فردی فکر می‌کنند که به تنهایی قادر نیستند برخی از مسائل را حل کنند.

شرکت در جلسات مشاوره فردی موجب می‌شود درمان‌جو احساسات مثبتی مانند عشق به خود و عزت نفس افزایش دهد. این افراد افراد یاد می‌گیرند که در شرایط دشوار چگونه اضطراب و استرس خود را کنترل کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.

در جلسات مشاوره فردی به درمان مسائل روحی، عاطفی، جسمی و رفتاری پرداخته می‌شود. برخی از مسائلی که در این جلسات مطرح می‌شوند عبارتند از:

 • اضطراب
 • استرس
 • اختلالات غذایی
 • عصبانیت و خشم
 • روابط یا مشکلات ازدواج
 • اعتیاد
 • تجاوز
 • مسائل خانوادگی
 • بیخوابی
 • گرایشات جنسی

چه زمانی به روانشناس ایرانی در انگلیس مراجعه کنیم؟

چه زمانی به روانشناس ایرانی در انگلیس مراجعه کنیم؟

زندگی همیشه پر چالش است و سختی و آسانی دارد. با این حال، برخی از این چالش‌ها می‌توانند آنقدر طاقت فرسا باشند که ادامه زندگی را غیرممکن کنند.

این چالش‌ها می‌تواند مرگ یکی از عزیزان باشد یا حتی اضطراب شدید، باید بدانید که برای هر مشکل راه‌حلی وجود دارد.

چند مورد که افراد برای آن‌ها به روانشناس مراجعه می‌کنند، عبارتند از:

 • مرگ یکی از عزیزان
 • استرس و اضطراب
 • افسردگی
 • فوبیا
 • مسائل خانوادگی و روابط عاطفی
 • عادات ناسالم و اعتیاد
 • اختلالات روانی
 • توهم

نتیجه‌گیری

اگرچه مهاجرت و رفتن به دنبال زندگی رویایی خود بسیار شیرین و لذت‌بخش است اما چالش و سختی‌هایی نیز با خود به همراه دارد. در واقع خروج از منطقه امن برای هر کسی دشوار است. ورود به کشوری با فرهنگ و رسومات متفاوت، تغییر سبک زندگی، وفق پیدا کردن با شرایط آب و هوایی جدید، مسائل اقتصادی،غربت و دلتنگی برای دوستان و آشنایان باعث مشکلات روحی و عاطفی زیادی می‌شوند. اگر در این شرایط از یک روانشناس فارسی زبان و آشنا به فرهنگ خودتان کمک نگیرید ممکن است این مشکلات و سختی‌ها شما را غرق کنند. ما برای گذر از این دوران سخت تا آخرین لحظه همراه شما خواهیم بود. برای رزرو وقت برای مشاوره خانواده در لندن یا یک روانشناس خوب در تهران به سایت drkashefizadeh.com مراجعه فرمایید.